Colorado porazilo Rangers, dvěma asistencemi se blýskl Hejduk

9:55
NEW YORK - Český hokejista Milan Hejduk si v pondělním utkání NHL připsal dvě asistence a pomohl Coloradu k výhře 3:1 na ledě New Yorku Rangers. Čtyřiatřicetiletý útočník stál v obou případech u zrodu gólových akcí, které v přesilových hrách přesně zakončil Chris Stewart.

Hokejisté týmu Colorado Avalanche foto: ČTK

Klíčovým momentem utkání byla 48. minuta, v níž hosté odskočili soupeři dvěma zásahy z vyrovnaného stavu 1:1. U vítězného gólu byl prsty i český obránce Rangers Michal Rozsíval, který společně se Stevem Emingerem nepokryl před brankou Stewarta.

Dvaadvacetiletý útočník jejich nepozornosti využil ke své páté trefě v sezoně a přeskočil v bratrském souboji staršího Anthonyho, který za Atlantu letos dal čtyři góly. "Je mezi námi zdravá konkurence, posouvá nás to oba dopředu," uvedl Stewart. "Je fajn, že se mu daří. Pokud nastřílí v sezoně více gólů než já, nevadí. Budu z toho mít radost," dodal.

Už i hokejisté Toronta přišli o letošní neporazitelnost, po čtyřech vítězstvích podlehli doma New Yorku Islanders 1:2 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v čase 63:26 nechytatelnou ranou z voleje John Tavares. "Sklopil jsem hlavu a snažil se vystřelit co nejtvrději. Ani nevím, jak to prošlo, jen jsem viděl kolem sebe radující se spoluhráče. Skvělý závěr. Přesně na tomhle jsem přes léto pracoval. Potřeboval jsem zlepšit střelbu," uvedla jednička loňského draftu.

U jediného gólu Toronta zaznamenal asistenci Tomáš Kaberle, jehož zblokovanou střelu usměrnil do branky hostí Phil Kessel a vynutil si prodloužení. "Hráli jsme velmi dobře. Jen jsme v některých okamžicích neměli štěstí. I několik rozhodnutí bylo proti nám. Ale cením si, že to kluci nevzdávali. Na jejich výkon si nemohu vůbec stěžovat," prohlásil trenér Toronta Ron Wilson.

Před pondělními zápasy byl bez porážky spolu s Torontem ještě Dallas, který rovněž našel přemožitele: na ledě Tampy Bay podlehl 4:5. Nešla mu hra v oslabení, v němž čtyřikrát inkasoval. "A taky jsme měli více střílet. Moc jsme jejich gólmana neprověřili. Pokud bychom více stříleli, možná bychom vyhráli," řekl útočník Brad Richards. Tampa Bay byla v utkání podstatně aktivnější a soupeře přestřílela 44:19.

Obránci Sergeji Gončarovi vůbec nevyšel návrat do Pittsburghu, s nímž získal loni Stanleyův pohár. Penguins porazili jeho nového zaměstnavatele Ottawu 5:2 a ruský hokejista byl u všech branek soupeře. Překvapivým tahounem Pittsburghu je v úvodu soutěže Mark Letestu, který má na svém kontě čtyři branky a tři asistence. Na výhře nad Ottawou se podílel gólem a asistencí, stejně jako Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Třetí výhru po sobě vychytal Penguins opět brankář Brent Johnson, který kryl 32 střel.

Slovenský útočník Marián Hossa je nejproduktivnějším hráčem soutěže a formu potvrdil i v zápase Chicaga proti St. Louis, kdy v rozmezí 54. a 56. minuty dvakrát překonal krajana Jaroslava Haláka a poslal utkání do prodloužení. V něm rozhodl o výhře obhájců Stanley Cupu Patrick Sharp.

"Cítím se zdravý a to je nejdůležitější," uvedl Hossa, který loni laboroval se zraněními ramena a kolena. "Teď je to v pořádku. A to je hlavní, protože si pak věřím při bruslení a také práce s pukem je mnohem lepší než v play off, kdy mě zranění omezovalo," řekl slovenský útočník, který letos nasbíral už 11 bodů, z toho dal sedm branek.

Výsledky NHL

Toronto - NY Islanders 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 58. Kessel (Kaberle) - 23. Moulson, 64. Tavares.
Střely na branku: 30:20. Diváci: 19.086.

NY Rangers - Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Frolov - 13. a 48. Ch. Stewart (na obě Hejduk), 48. Winnik. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17.711.

Pittsburgh - Ottawa 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky: 9. Letestu, 14. Crosby, 18. Malkin, 31. Dupuis, 31. Letang - 26. Alfredsson, 45. Campoli.
Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.101.

Tampa Bay - Dallas 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky: 39. a 47. Moore (na první Kubina), 17. Downie, 20. Stamkos, 30. Bergenheim - 16. Petersen, 27. Burish, 47. Morrow, 59. Neal.
Střely na branku: 44:19. Diváci: 13.277.

Chicago - St. Louis 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 54. a 56. Hossa, 64. Sharp - 30. a 50. Perron.
Střely na branku: 33:34. Diváci: 20.641.