24. prosince 2009 15:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Co udělali, je nepřípustné,' pustil se Ferguson do vedení City

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ferguson si povídá s rozhodčím Wileym, vše sleduje Hughes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ferguson si povídá s rozhodčím Wileym, vše sleduje Hughes. | foto: www.thesun.co.uk

LONDÝN Trenér Manchesteru United Alex Ferguson zkritizoval vedení městského rivala City. Podle něj totiž při propuštění kouče Marka Hughese nejednalo férově.

"O tom se vůbec nemusíme bavit. To, co udělali, je prostě nepřípustné," citovala sedmašedesátiletého Skota agentura Reuters. "Je jedno jestli jste prohrál dvacet zápasů nebo, jako v Markově případě, dva. K lidem se musíte chovat slušně," uvedl.

"Jenže Vánoce zřejmě probouzejí v šéfech klubů to nejhorší. Pro Marka muselo být strašné sedět na lavičce a tušit, že se něco děje," dodal Ferguson, který Hughese v United vedl ještě jako hráče. Hughes byl propuštěn bezprostředně po sobotní ligové výhře 4:3 nad Sunderlandem.

Na lavičce klubu, který je díky majitelům ze Spojených arabských emirátů považován za nejbohatší na světa, ho okamžitě nahradil Ital Roberto Mancini. "Mark tušil, že to je jeho poslední zápas. Den poté jsem s ním mluvil a bylo poznat, že je zdrcený," uvedl.

Šestačtyřicetiletý Hughes má za sebou angažmá u velšské reprezentace a Blackburnu, Manchester City vedl 18 měsíců a o místo ho připravila dvanáctizápasová série, kdy City jen třikrát vyhrálo, jednou prohrálo a sedmkrát remizovalo.

Podle Fergusona však nebude dlouho trvat a Hughes se k trénování se vrátí. "Samozřejmě. S Walesem odvedl dobrou práci a to nebylo vůbec nic lehkého. Skvěle si vedl i v Blackburnu a byl tím pravým mužem pro Manchester City," prohlásil.

ČTK
  • 0Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.