15. listopadu 2011 12:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Co mají Češi udělat, aby nepřišli o Euro?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fotbalový brankář Petr Čech na tréninku české reprezentace před barážovou odvetou proti Černé Hoře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalový brankář Petr Čech na tréninku české reprezentace před barážovou odvetou proti Černé Hoře | foto: ČTK

PRAHA Černohorci neklesají na mysli. Před odvetou baráže o Euro slibují českým fotbalistům výprask. Co musí tým trenéra Michala Bílka udělat, aby na půdě soupeře nedopustil takovou katastrofu? "Hrát aktivně jako na Letné," shodují se v anketě LN oslovení experti.

Josef Csaplár (trenér)
Být aktivní a věřit si. To jsou dva základní klíče k úspěchu v baráži. Vstřelení branky do černohorské sítě by byl jackpot. Pokud se domácí prosadí jako první, tak se dá očekávat hodně nepříjemná atmosféra. Český tým by měl být natolik zkušený a kvalitní, že by tomu neměl podlehnout.

Miroslav Baranek (bývalý reprezentační útočník)
Pokud k odvetě přistoupíme tak zodpovědně a s takovým nasazením jako v prvním zápase, neúspěchu se absolutně nebojím. Černohorci vykřikují, že zažijeme peklo a prohrajeme 3:0... To jsou jen zastrašovací metody. Gól z 92. minuty, kdy dal Sivok na konečných 2:0, bude podle mě rozhodující pro celou baráž.

Stanislav Levý (trenér a bývalý reprezentant)
Předpokládám, že největší chybou by bylo náskok pouze bránit. Bude důležité, abychom byli aktivní a zbytečně se nedostali pod tlak. Český tým by měl spoléhat na zajištěnou obranu a využívat každou možnost jít do protiútoku a soupeře tlačit. Na stadionu bude sice horká půda, ale naše mužstvo má zkušenosti, aby se s tím dokázalo vypořádat.

Pavel Kuka (bývalý reprezentant)
Hrát stejně jako v Praze. Stoprocentně by se Češi měli snažit o vstřelení branky a zaskočit soupeře útočnou hrou. Důležité také bude, aby se Černohorci nedostali do souvislého tlaku.

  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!