8. května 2017 7:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Co bude se Schumim? Už se nikdy nezotaví, říká někdejší jezdec F1, co skončil na vozíku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Michael Schumacher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher. | foto: Reuters

PRAHA Další ránu pro fanoušky Michaela Schumachera přinesl rozhovor s Phillipem Streiffem, bývalým závodníkem Formule 1, který po vážné nehodě v roce 1989 skončil na vozíku.

„Michael Schumacher se pravděpodobně stoprocentně nezotaví ze své nehody,“ řekl britskému deníku Daily Star Streiff, který ve Formuli 1 působil mezi roky 1984-1989. Pouze tak přiživil spekulace ohledně Schumacherova zdravotního stavu.

„Při těchto neurologických problémech máte vždy naději. Ale pokud už to trvá více jak tři roky, bude to pravděpodobně daleko složitější,“ říká muž, který sám o možnost závodit přišel poté, co z něj havárie při předsezónním testování udělala kvadruplegika.

Zakládají se ale jeho tvrzení na reálných faktech?

Už v roce 2014 se Streiff svěřil francouzským novinářům. „Jeho stav se lepší, ale je to těžké, protože nemůže mluvit. A stejně jako já je ochrnutý na vozíku. Má problémy s pamětí a s mluvením,“ prohlásil.

Michael Schumacher (vlevo) a Luca di Montezemolo.
V éře Ferrari měl Michael Schumacher s Ecclestonem už velmi kamarádský vztah.

Nutno podotknout, že šlo o neoficiální informace. Ty by měl údajně dostávat od lékaře Gérarda Saillanta, jenž zachránil život jemu.

„Phillipe Streiff není a nikdy nebyl blízkým přítelem Michaela nebo jeho rodiny,“ říká ovšem Schumacherova mluvčí Sabine Kehmová, která prakticky žádné informace o Schumacherově zdravotním stavu nepodává.

Argumentuje tím, že nechce narušovat soukromí rodiny německého závodníka.

Zprávy o stavu Michaela Schumachera jsou ale velmi časté. Četně o Schumacherově zdraví informují média, jenže ta pouze tlumočí přání a domněnky přátel a známých rodiny německého závodníka. Oficiálních zpráv je pomálu.

Jan Krejcar, Lidovky.cz
  • 0Diskuse
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.