Cleveland přišel v prvním finále o Irvinga. Zůstane na všechno LeBron sám?

10:59
Cleveland Cavaliers prohráli v úvodním finále NBA na palubovce Golden State Warriors v prodloužení. Ještě větší pohroma než ztracená koncovka potkala hosty dvě minuty před koncem prodloužení.

LeBron James ve finále NBA foto: Reuters

Irving, s 23 body druhý nejlepší střelec týmu, spadl při úniku s míčem a s bolestivou grimasou zamířil předčasně do šatny. Irving má zdravotní problémy v celém play off a není vyloučené, že si obnovil zranění levého kolene.

Zatím není jasné, zda bude do druhého zápasu, který je v Oaklandu na programu v neděli, připraven. „Z tónu mého hlasu určitě poznáte, že mám trochu strach,“ řekl Irving.

Boj o basketbalový titul. Finále NBA nabízí unikátní měření trenéru-nováčků

Irving byl celý zápas v přímém souboji s protějším rozehrávačem a nejužitečnějším hráčem sezony Stephenem Currym. Právě on poslal trestnými hody svůj tým do prodloužení, kde už si Warriors s oslabeným Clevelandem poradili. Nakonec vyhráli 108:100.

Bez Irvinga stojí celá hra Clevelandu na hvězdném LeBronu Jamesovi, který si v zápase připsal 44 bodů. James nastoupil do své šesté finálové série v kariéře a poprvé ve finále překonal hranici 40 bodů.

„Musíme toho kolem něj udělat více,“ věděl po utkání trenér Clevelandu David Blatt, že jeho hvězda nebude ve finále stačit na všechno sama.