Cleveland otočil čtvrté utkání s Bostonem a je blízko finále NBA

8:43
CLEVELAND - Basketbalisté Clevelandu ve čtvrtém finále Východní konference play off NBA smazali šestnáctibodové manko, porazili Boston 112:99 a v sérii vedou 3:1. Kyrie Irving k výhře pomohl 42 body. Postoupit do finále třetím rokem po sobě mohou obhájci titulu už ve čtvrtek, kdy se bude hrát v Bostonu.

Basketbalisté Clevelandu ve čtvrtém finále Východní konference play off NBA smazali šestnáctibodové manko, porazili Boston. foto: Reuters

Celtics v první čtvrtině navázali na úspěšný závěr třetího utkání a po dvanácti minutách vedli 29:19. V průběhu druhé části se náskok hostů vyšplhal až na 16 bodů, ale v poločase už byl rozdíl jen desetibodový. Pak přišla zlomová třetí čtvrtina, kterou ovládli domácí Cavaliers 40:23 a v závěru už favorit žádné drama nepřipustil.

Jako klíčový moment utkání se paradoxně ukázal brzký čtvrtý faul LeBrona Jamese, který si připsal už v polovině druhé čtvrtiny. Od té chvíle převzal větší iniciativu v útoku Irving a do konce třetí části stihl nastřílet 33 bodů. Celkem dal 42 bodů, což je jeho nový osobní rekord v play off.

Ve druhé půli se rozehrál i James, který v ní zaznamenal 24 ze svých 34 bodů. Kevin Love v utkání přidal 17 bodů a 17 doskoků. Cavaliers v celém zápase stříleli se skvělou úspěšností 59,5 procenta.

Nejlepším střelcem Bostonu byl s 19 body Avery Bradley, o bod méně měl Jae Crowder. Náhradníci Celtics přestříleli lavičku domácích 23:7.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...