City porazili Fulham, Liverpool deklasoval pěti góly Norwich

18:48
LONDÝN - Fotbalisté mistrovského Manchesteru City porazili ve 23. kole anglické ligy Fulham 2:0 a na vedoucího městského rivala United, kteří mají nedělní utkání s Tottenhamem k dobru, ztrácejí čtyři body. Debaklem skončilo vystoupení Norwiche na hřišti Liverpoolu. "Reds" zvítězili 5:0.

David Silva slaví branku. foto: Reuters

Sobotní výsledky

Liverpool - Norwich 5:0 (26. Henderson, 36. Suárez, 59. Sturridge, 66. Gerrard, 74. vlastní Bennett), Manchester City - Fulham 2:0 (2. a 69. Silva), Newcastle - Reading 1:2 (35. Cabaye - 71. a 77. Le Fondre), Swansea - Stoke 3:1 (57. a 80. De Guzmán, 49. Davies - 90.+1 Owen), West Ham United - QPR 1:1 (68. Cole - 14. Remy), Wigan - Sunderland 2:3 (5. vlastní Vaughan, 79. Henriquez - 21. a 42. Fletcher, 17. Gardner z pen.).

Manchester City se ujal vedení po dvou minutách hry, když se prosadil David Silva. Španělský záložník pojistil náskok v 69. minutě a svěřenci trenéra Manciniho zaznamenali čtvrté ligové vítězství za sebou. Naposledy ztratili body na konci prosince se Sunderlandem.

Pětigólový příděl Liverpoolu do sítě Norwiche odstartoval ve 26. minutě Henderson a už o deset minut později to bylo 2:0, když se po přihrávce Lucase prosadil osmnáctým ligovým gólem Suárez.

Čtvrt hodiny po změně stran zvýšil Sturridge, o chvilku později přidal další gól kapitán Gerrard a výsledek uzavřel čtvrt hodiny před koncem vlastní brankou Bennett. Liverpoolu patří v neúplné tabulce sedmé místo, Fulham je čtrnáctý.