Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

City oplatili Tottenhamu vyřazení z Ligy Mistrů. West Ham vydřel výhru v nastavení

15:42aktualizováno  18:53
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City porazili v 35. kole anglické ligy Tottenham 1:0 a vrátili se na první místo tabulky o bod před Liverpool. Mužstvo City navázalo na tři dny starou výhru 4:3 z utkání Ligy mistrů proti stejnému soupeři, která mu však postup do semifinále nevynesla.

Phil Foden oslavuje svoji branku do sítě Tottenhamu spolu s Bernardem Silvou foto: Reuters

Jedinou branku šlágru na stadionu Etihad vstřelil už v páté minutě po Agüerově přiťuknutí zblízka hlavou Phil Foden. Osmnáctiletý záložník se stal třetím nejmladším střelcem „Citizens“ v Premier League.

„Vždy, když nastoupí, tak skóruje nebo si vytvoří šance. Phil je nesmírně talentovaný hráč, dokáže být nebezpečný i ve vápně. Tyhle velké zápasy jsou pro něj obrovská zkušenost a má v nich moji důvěru,“ řekl trenér Pep Guardiola a připustil, že by mohl dát Fodenovi šanci i v nadcházejícím derby na hřišti United.

Další góly nepadly, přestože oba týmy měly stejně jako ve středu řadu šancí. „Byl to vyrovnaný zápas a zasloužili jsme si bodovat. Výkon týmu mi udělal radost, zvlášť vzhledem k okolnostem,“ poukázal trenér „Kohoutů“ Mauricio Pochettino na náročný program a mnoho zraněných hráčů včetně kapitána Harryho Kanea.

Nepříjemností v boji o titul je pro Guardiolův tým další zranění opory záložní řady Kevina de Bruyneho, který na konci prvního poločasu odkulhal ze hřiště a nahradil ho Fernandinho.

Tottenham prohrál pět venkovních ligových zápasů v řadě a v případě nedělního vítězství Arsenalu nad Crystalem Palace může přijít o třetí místo v tabulce.