Citizes byli v čele Premier League pár hodin, po obratu je opět přeskočil městský rival United

Edinson Cavani a Paul Pogba z Manchesteru United slaví gól na půdě Fulhamu. foto: Reuters

Aktualizováno
Manchester - Fotbalisté Manchesteru United v 18. kole anglické ligy po obratu zvítězili na stadionu nováčka Fulhamu 2:1 a vrátili se do čela tabulky, kterou vedou o dva body před městským rivalem City. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly porazili Aston Villu 2:0 a pošesté za sebou v domácí soutěži vyhráli, odehráno mají o zápas méně než "Rudí ďáblové".
  21:25aktualizováno  23:44

Fulham výtečně začal a už v páté minutě otevřel skóre Ademola Lookman. Za čtvrt hodiny odpověděl Edinson Cavani a v 65. minutě dokonal obrat hostů Paul Pogba výstavní ranou k tyči.

Zleva: Bruno Fernandes, Edinson Cavani a Paul Pogba z Manchesteru United slaví...
Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize porazili Aston Villu

Při United v nastavení stálo štěstí, protože tečovaný míč skončil těsně vedle tyče. Manchesterské mužstvo v Premier League prodloužilo sérii bez porážky na 13 utkání a venku vyhrálo osmý z deseti duelů v sezoně.

Premier League

• 1. kolo: Manchester City - Aston Villa 2:0 (79. Silva, 90. Gündogan z pen.).
  • 18. kolo: Fulham - Manchester United 1:2 (5. Lookman - 21. Cavani, 65. Pogba).
  • Utkání Leeds - Southampton bylo odloženo.

Fotbalisté City měli v dohrávce prvního kola od začátku převahu, ale roli favorita gólově potvrdili až v závěru. V 79. minutě otevřel skóre Bernardo Silva umístěnou střelou. Hosté se domnívali, že nahrávající Rodri byl v ofsajdu a trenér Dean Smith byl za protesty vyloučen. V poslední minutě přidal pojistku Ilkay Gündogan z pokutového kopu za ruku Mattyho Cashe.

Aston Villa hrála první ligové utkání od 1. ledna, poté birminghamský tým vyřadila ze hry hromadná nákaza koronavirem, kvůli níž bylo také uzavřeno tréninkové centrum.