Citizens poprvé pod Guardiolou prohráli. Neuspěli na půdě druhého Tottenhamu

17:10aktualizováno  19:51
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru City poprvé pod trenérem Pepem Guardiolou prohráli. V sedmém kole anglické ligy podlehli druhému Tottenhamu na jeho hřišti 0:2. Londýnský celek, který tak jako jediný ještě nepoznal hořkost porážky, ztrácí na dnešního soupeře a lídra tabulky už jen jeden bod.

Pep Guardiola utrpěl se svým týmem první porážku. foto: Reuters

This is Sparta! Italská média opěvují Letenské, Inter se dle nich chová jako charita

Šlágr sedmého kola mezi Tottenhamem a „Citizens“ nezačal pro hosty vůbec dobře. V deváté minutě duelu na White Hart Lane si při snaze odkopnout míč vstřelil kuriózní vlastní gól obránce Kolarov.

Do šaten šli hosté nakonec s dvoubrankovou ztrátou. V 37. minutě se poprvé od 10. dubna na domácím stadionu prosadil Alli.

Asistenci si připsal Korejec Son Hung-min, který má výbornou formu. Ve čtyřech ligových zápasech se přímo podílel na šesti brankách: čtyři dal a na dvě přihrál.

V 65. minutě mohli domácí definitivně rozhodnout o cenném vítězství. Fernandinho fauloval ve vápně Alliho, Lamelovu nepříliš povedenou penaltu ale gólman Bravo vyrazil.

V závěru hosté měli několik nadějných příležitostí, Tottenham ale podržel gólman Lloris. „Citizens“ ještě nikdy nedokázali otočit zápas, ve kterém po poločase prohrávali o dvě a více branek.

Arsenal vyhrál gólem z 93. minuty

Třetí Arsenal s Petrem Čechem v brance zvítězil na hřišti Burnley 1:0, když kontroverzním způsobem skóroval Laurent Koscielny. Míč se za záda domácího gólmana odrazil od ruky francouzského reprezentanta.

Burnley takřka po celý zápas drželo s Arsenalem krok. Hosté se sice často dostávali do zakončení, většina z nich ale těsně míjela branku.

Kadlec: Tak špatnou italskou obranu jsem nečekal. Zase jsme měli z fotbalu radost

Čech musel na druhé straně po hodině hry zasahovat proti Gudmundssonově povedené hlavičce, v 75. minutě pak českému gólmanovi pomohlo břevno.

Jako rozhodující se nakonec ukázala vůbec poslední akce utkání.

Centr z pravé strany prodloužil ve vápně Walcott, Oxlade-Chamberlain nastřelil ruku spoluhráče Koscielného a od ní se balon odrazil za záda brankáře Heatona. Burnley čeká na ligovou výhru nad Arsenalem od roku 1974.

United doma jen remizovali se Stoke

Manchester United nenavázal na předchozí tři soutěžní výhry, když pouze remizoval 1:1 se Stoke. Skóre otevřel v 69. minutě střídající Anthony Martial, zareagovat ale stihl Joe Allen. Hostům se podařilo získat první bod na stadionu Old Trafford od roku 1980.

Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Southampton remizoval na půdě mistrovského Leicesteru bez branek.

Stoke sice stále musí nastupovat bez zraněné brankářské jedničky Butlanda, proti Manchesteru se ale předvedl ve výborném světle Lee Grant, jenž v týmu hostuje z druholigového Derby County.

Dlouho držel čisté konto, když si poradil se šancemi Ibrahimovice, Maty nebo Lingarda. V 69. minutě ale nestačil na střelu Martiala, který se trefil po dvou minutách na hřišti. Dvacetiletý francouzský reprezentant se v lize prosadil poprvé od 10. května.

Jenže hráči Stoke favorita osm minut před koncem zaskočili a dokázali vyrovnat. Johnsonův tečovaný pokus s obtížemi vyrazil brankář De Gea k Waltersovi, který trefil břevno.

Míč se však odrazil k Allenovi a ten zakončil do odkryté branky. Bývalý záložník Liverpoolu se prosadil v druhém zápase za sebou, což se mu v lize naposledy povedlo v říjnu 2011.

Southampton remizoval na půdě mistra

Útočník Southamptonu Austin byl v 17. minutě velmi blízko k otevření skóre, jeho střela však skončila na tyči branky Leicesteru. Téhož hráče v druhém poločase vychytal gólman Schmeichel.

Za domácí se do velké šance dostal Okazaki, branku však těsně minul a v závěru nerozhodl ani na druhé straně střídající Ward-Prowse, jenž zblízka přestřelil. „Svatí“ neinkasovali gól v posledních šesti soutěžních utkáních.