Ciprova léčba zabrala: Slavia porazila v poháru Spartu 1:0

20:55aktualizováno  22:57
PRAHA - Zkušenému kouči Františku Ciprovi se vstup do třetího angažmá v milované Slavii povedl na výbornou. Trápící se mistrovský tým si vyšlápl v prvním čtvrtfinále Ondrášovka Cupu v pražském derby na Spartu. Jediný gól duelu vstřelil v 16. minutě Milan Černý.

František Cipro. foto: ČTK

Pro Slavii to rozhodně nebylo nejkrásnější, ani nejpovedenější derby v historii, možná ale jedno z nejdůležitějších. Po krizi a nátlakům médií a fanoušků, které vedly k odstoupení kouče Karla Jarolíma, dokázali sešívaní výsledkově zabrat pod (staro)novým koučem Františkem Ciprem.

SPOKOJENÝ KRAJČÍK: VŠECHNO TO BYLO JEN V NAŠICH HLAVÁCH - VÍCE ČTĚTE ZDE!

A v prvních dvaceti minutách také herně. Slavia totiž byla v úvodu pohárového duelu lepším týmem a před Blažkem to několikrát pořádně hořelo. Navíc se slávisté dokázali prosazovat také do koncovky. Janda se ještě z hranice malého vápna v 7. minutě netrefil, v šestnácté ale již mohl Eden jásat. Na prudký centr Krajčíka si naběhl Milan Černý a jeho volej zastavila až síť sparťanské branky.

Co se dělo před derby

Jenže to bylo ze strany domácích na dlouho poslední světlý ofenzivní okamžik. Osmělovat se začali také sparťané a hned první šance volala po gólu. Mladík Kadlec využil chyby Kopice na půlící čáře a běžel sám na Vaniaka. Ve stoprocentní šanci ale minul pravou tyč slávistické branky.

Matej Krajčík gratuluje střelci Milanu Černému.

Hosté byli aktivnější také většinu druhého poločasu. Především v úvodních patnácti minutách sešívaným zle zatápěli a z kotle domácích se několikrát ozývalo hromové "Máááártin Váááániak". Slávistický veterán v brance totiž několikrát podržel akcie svého týmu do odvety za čtrnáct dnů, když se zaskvěl především při střelách Kucky a Kadlece.

A když už osmatřicetiletého veterána v 81. minutě Sionko překonal, zastavila jeho pokus tyč. Hosté přes enormní snahu na vyrovnání nakonec nedosáhli. Do odvetného čtvrtfinálového poháru půjde Slavia s nejtěsnějším a příjemným vedením 1:0 a stále může živit naději na evropské poháry, do kterých se touží mistrovský celek z Ondrášovka Cupu probojovat.

1. ČTVRTFINÁLE ODRÁŠOVKA CUPU

Slavia Praha - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 16. M. Černý.
Rozhodčí: Damková - Filípek, Mencl. ŽK: Hubáček - Wilfried, Kušnír. Diváci: 7439.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Kysela, Ragued, Janda (68. J. Černý), Grajciar - Vlček (90. Ivanovski), M. Černý (84. Šenkeřík). Trenér: Cipro.

Sparta: Blažek - Kušnír, Kladrubský, Řepka, Pamič (45. Vacek) - Kucka, Hoheneder, Žofčák (76. Zeman), Sionko - Kadlec (64. Lačný), Wilfried. Trenér: Chovanec.