Cink má po třetí příčce z MS bronz také z mistrovství Evropy na horském kole

18:00
HUSKVARNA/PRAHA - Český biker Ondřej Cink si v závodě elitní kategorie na mistrovství Evropy ve švédské Huskvarně dojel pro bronz v cross country a postaral se tak o jedinou medaili české výpravy. Nad jeho síly byli jen Švýcar Fabian Giger a vítězný Francouz Julien Absalon, který získal čtvrtý evropský titul v řadě a celkově pátý v kariéře.

Ondřej Cink (vepředu) získal i na ME horských kol medaili. foto: Mafra - Michal Šula

Kittel ovládl první spurt Gira, odměnou mu byly polibky přítelkyně i hostesek

Pětadvacetiletý Cink, účastník olympijského závodu v Londýně, tak přidal další úspěch do své medailové sbírky. V roce 2012 dosáhl na titul mistra světa i Evropy v kategorii jezdců do 23 let. Loni vyjel životní úspěch v podobě bronzu mezi elitou na světovém šampionátu v Andoře.

Cink zároveň navázal na bronz Jana Škarnitzla, který byl před dvěma lety posledním českým medailistou mezi jednotlivci. „Dneska mi všechno hrálo do karet, krásný okruh s kopci a velké vedro. S medailí velká spokojenost, byl to můj cíl,“ řekl Cink serveru mtbs.cz.

Při neúčasti olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého se právě od Cinka čekal útok na medaili. Od začátku také kontroloval dění v čele závodu, z něhož se brzy zbytku pelotonu odtrhl suverénní Absalon. Toho se vydali pronásledovat Giger a Francouz Stéphane Tempier, za nimi byl Cink.

Jaroslav Kulhavý v Novém Městě na Moravě.
Jaroslav Kulhavý vyhrál úvodní závod Světového poháru horských kol v Novém...

Francouz začal ztrácet a Cinkovi se tak otevírala cesta na pódium. Jenže po náporu původně kvarteta Švýcarů za jeho zády se k němu dotáhl Lukas Flückiger. Záhy měl ale problémy a z boje o cenné kovy vypadl i on. „Flückiger se mi snažil ujet, ale v tom druhém dlouhém sjezdu spadl a tak jsem za to vzal,“ přiblížil Cink, kde se rozhodlo o jeho úspěchu.

Do cíle nakonec dorazil se ztrátou dvou minut a 24 vteřin na vítěze, ale z bronzu měl velkou radost. Čtvrtý Martin Fanger ze Švýcarska za ním zaostal o 13 sekund, Cink si tak mohl dojezd naplno vychutnat. Suverénní Absalon najel na Gigera minutu a 41 vteřin.