Cibulková popravila během necelých dvanácti hodin Plíškovou i Strýcovou

8:50aktualizováno  18:55
WU-CHAN - Tenistka Barbora Strýcová porazila v osmifinálové bitvě na turnaji ve Wu-chanu 1:6, 6:4, 7:5 bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska, o pár hodin později na závěr čtvrtečního programu ale už nestačila ve čtvrtfinále na Slovenku Dominiku Cibulkovou, se kterou padla 3:6, 6:3 a 4:6. Slovenská jednička tak porazila během jednoho hracího dne dvě české soupeřky, v osmifinále zdolala jednoznačně 6:2, 6:2 Karolínu Plíškovou.

Barbora Strýcová na turnaji v Tokiu. foto: ČTK/AP

Třicetiletá Strýcová ve čtvrtek nejprve ve 3. kole poprvé v kariéře porazila 1:6, 6:4, 7:5 bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska. Poté, co hladce ztratila první set, mířila suverénně k zisku druhé sady. Neudržela však vedení 5:1 a Jankovičová, jež hrála minulý týden finále turnaje v Kuang-čou, podávala na srovnání na 5:5. Česká tenistka však po třetím brejku v setu vyhrála 6:4.

Úspěch v Tokiu. Strýcová získala s Mirzaovou druhý společný titul

Přehlídka ztracených podání pokračovala i v rozhodující sadě, kdy si hráčky podržely servis jen v pěti gamech. Poté, co Strýcová nevyužila první mečbol za stavu 5:4, byla úspěšná při podání soupeřky ve dvanácté hře a zápas po dvou hodinách a 19 minutách vyhrála.

Bojovnost ukázala Strýcová i proti Cibulkové, s níž první set prohrála 3:6, ale ve druhém sebrala soupeřce hned třikrát podání a srovnala. Ve třetí sadě dvakrát vedla, jenže ve čtvrtém třísetovém utkání za sebou se už na ní projevila únava a dovolila Cibulkové výsledek otočit.

To česká finalistka US Open Plíšková nedokázala o kolo dříve vzít Cibulkové ani jednou podání, sama servis ztratila čtyřikrát a se Slovenkou, která je o 25 cm menší, prohrála i třetí vzájemný duel.

Čtyřiadvacetiletá Plíšková si tak bude muset počkat na potvrzení pravděpodobného postupu na Turnaj mistryň. Šestá hráčka světa si mohla zajistit účast v Singapuru v případě postupu do finále.

Start na finále WTA Tour má po dnešku jistý Halepová, jež ve čtvrtfinále zdolala 6:4, 6:2 Američanku Madison Keysovou. Rumunka je třetí potvrzenou účastnicí Turnaje mistryň po Američance Sereně Williamsové a její nástupkyni na světovém trůnu Kerberové.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...