NHL: Chytil poprvé skóroval, Pavelec inkasoval šest branek

8:10
NEW YORK - Hokejový útočník Filip Chytil vstřelil v NHL premiérový gól, kterým zmírnil prohru New Yorku Rangers 3:7 s Tampou Bay. Ondřej Pavelec inkasoval šest branek z 49 střel, zbývající trefu přidal lídr Východní konference v powerplay. Michal Kempný se poprvé gólově prosadil v dresu Washingtonu, který českého obránce získal před pěti týdny z Chicaga, ale s týmem podlehl Carolině 1:4.

Hokejový útočník Filip Chytil. foto: Reuters

Rangers po první třetině vedli 1:0 a Pavelec mužstvo v zápase několikrát podržel, přesto pustil pět gólů v rozmezí 24. až 43. minuty. První tři padly z dorážek v předbrankovém prostoru, další dvě z přečíslení. Poté přišla chvíle Chytila, který si první zásah připsal v pátém startu v soutěži. Osmnáctiletý útočník snížil na 2:5, když se k němu odrazila od zadního mantinelu nepřesná střela Matse Zuccarella a pohodlně puk doklepl do prázdné branky.

Rangers se ještě v 57. minutě dostali po trefě Chrise Kreidera na rozdíl dvou branek, ale při hře bez gólmana inkasovali pošesté a v oslabení posedmé. Ondřej Palát se na kanonádě Tampy Bay nepodílel žádným bodem a Andrej Šustr zůstal mezi náhradníky. Naprázdno vyšel i jejich spoluhráč Nikita Kučerov, který je druhý v produktivitě soutěže, a stále tak ztrácí na vedoucího Connora McDavida šest bodů.

31.března 2018 v 03:59, příspěvek archivován: 31.března 2018 v 08:10

.@filip_chytil scores his first NHL goal, but #NYR fall to the Lightning, 7-3. Next up in Carolina tomorrow night. https://t.co/AuBtXaStbv

Kempný nastoupil za Washingto už v osmnáctém zápase a otevřel skóre ve 24. minutě střelou od modré čáry. Český obránce dal gól podruhé v sezoně a obě jeho trefy dělí tři a půl měsíce. Carolina ale za 40 sekund vyrovnala a ještě ve druhé třetině třetině vstřelila druhý gól.

V závěrečné části mohl vyrovnat Jakub Vrána, ale neproměnil sólový únik, když jeho bekhendový blafák Scott Darling kryl. Hosté poté v závěrečných pěti minutách zpečetili výhru dvěma trefami.