7. srpna 2016 8:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Chudinky sběrači neuměli podat míček, bylo líto Strýcové

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Barbora Strýcová i přes potíže s míčky dokázala postoupit do 2. kola. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Strýcová i přes potíže s míčky dokázala postoupit do 2. kola. | foto: Reuters

RIO DE JANEIRO (od našeho zpravodaje) Až do třiceti let čekala tenistka Barbora Strýcová na své první olympijské vítězství. Statečné srdce z Plzně ve žhavém poledni v Riu odvrátilo tři setboly a zdolalo ztepilou Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 7:6, 6:1. Po posledním míči se Strýcová skrčila a pohladila kruhy namalované na betonovém dvorci.

V osmnácti se vydala na hry do Atén s olympijským symbolem dočasně vytetovaným na rameni. Hned na úvod ji tenkrát krutý los předhodil světové jedničce Heninové z Belgie. Podlehla jí čestně 3:6, 4:6.

Uplynula celá věčnost, než se na sportovní galashow vrátila. V sobotu pak zosnovala odvetu a porazila Wickmayerovou, krajanku Heninové. V první sadě se ukrutně nadřela, otáčela ji ze stavu 3:5 a odvrátila tři setboly. Není divu, že pak zářila štěstím.

„Jsem strašně ráda. Na začátku roku jsem snila o tom, že si tady zahraju. Povedlo se. Navíc jsem postoupila z prvního kola, což pro mě moc znamená. Teď se budu snažit, abych zvládla i to druhé.“

Barbora Strýcová porazila v prvním kole Belgičanku Yaninu Wickmayerovou.
Belgičanka Yanina Wickmayerová v zápase s Barborou Strýcovou..

Zřejmě byl rozhodující první set, po něm už soupeřka fyzicky i psychicky odpadala, že?
Myslela jsem si, že po vítězství na turnaji ve Washingtonu bude sebevědomá. Ale její hra je pořád stejná. Nejpodstatnější je, jak se jí dostanu pod kůži. Dokázala jsem to, za což jsem ráda.

Do zápasu zasahovaly chyby sběračů a procházející se diváci v hledišti. Ta přerušení však víc vadila Wickmayerové, že?
Bylo to zvláštní, protože sběrači a všechno kolem nebylo na sto procent připravené. Ale jinak máte pravdu. Yanina je strojová hráčka. Když má rytmus, hodně do toho řeže a je těžké s ní hrát. A jak jsme různě čekali, prospělo to spíš mně.

Co vůbec říkáte na zmatky na dvorci?
Je to škoda, protože olympiáda je jednou za čtyři roky. Všechno by mělo být tip ťop. Sběrači, chudinky, na začátku nevěděli, co se děje. Neuměli podávat míček.

Není povrch trochu špinavý?
Je. Ale pro mě je to výhoda. Můžu se sklouznout na kraťas. To je fajn.

To závěrečné hlazení kruhů jste si připravovala?
To ne. Ale už během zápasu jsem na ně dívala. Ten symbol pro mě má velký význam. A když jsem vyhrála, tak mě napadlo, že ho pohladím.

Chcete vyhrát i druhé kolo. Věříte si na Italku Erraniovou, přestože s ní máte bilanci 1-6?
Ano, dlouho jsem ji neporazila. Takže jí mám co vracet!

  • 0Diskuse