Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Chomutov se přiblížil extralize. Znovu odolal Boleslav

21:15
CHOMUTOV - Hokejisté Chomutova zvítězili ve třetím utkání baráže o extraligu nad Mladou Boleslaví 4:3 a v sérii na čtyři vítězství se ujali vedení 2:1. V pátečním čtvrtém duelu budou mít opět výhodu domácího prostředí.

Hokejisté Chomutova oslavují branku foto: ČTK

Už v polovině druhé minuty se proti pravidlům provinil hostující Tomas a posadil domácí na koně, neboť následnou přesilovku zužitkoval Jíra. Šance Mrázka a Gajovského poté přišly vniveč a místo navýšení náskoku Mladá Boleslav vyrovnala, když se rovněž v přesilovce trefil pod horní tyčku Chaloupka.

V 18. minutě zužitkoval Podkonický pohotově přihrávku od zadního hrazení a poslal hosty do vedení, ovšem domácím vyšel závěr úvodní třetiny. V signalizované početní výhodě oslovil Grof precizní přihrávkou místo avizované střely Krafta a tomu stačilo k vyrovnání skóre čtyři sekundy před přestávkou trefit prázdnou branku.

Pozápasové ohlasy

Jiří Doležal (Chomutov): "Zápas rozhodly přesilovky. Dali jsme z nich tři góly a čtvrtý vlastně ze situace šest na pět, kdy jsme měli výhodu. Hráči bojovali jako lvi, padali do ran, za to jim patří dík."

Petr Novák (Mladá Boleslav): "Pykali jsme za velké množství vyloučených hráčů, protože jsme dostali tři góly v oslabení. Jinak měl zápas velký náboj, Chomutov do toho dal určitě sto procent sil, my také. Štěstí se přiklonilo na jejich stranu, protože v závěru jsme měli dost gólových šancí. Občas to skončilo na tyčce, občas na brankové čáře. Chomutov vyhrál, ale bitva bude ještě dlouhá. Zítra se musíme vyvarovat tolika vyloučení."

Na začátku druhé části měli Středočeši k dispozici 108 sekund přesilovky pět na tři, v níž Mozíka vychytal parádním zákrokem gólman Řehoř, ale to bylo ze strany Bruslařského klubu vše. I proto, že právě Mozík putoval po zbytečném faulu na trestnou lavici. Ve 28. minutě přišel snadno ke svému druhému gólu Kraft, jenž dorážel opět do prázdné branky.

Zanedlouho mohlo být znovu vyrovnáno. Balaštík se ocitl tváří v tvář Řehořovi, domácí hrdina byl však v tomto souboji úspěšnější. Selhání mohlo mladoboleslavského kanonýra mrzet o to víc, že závěr třetiny patřil opět Chomutovu. Dvougólový rozdíl zařídil 14 sekund před sirénou Pavlas.

Třetí dějství se hrálo převážně v obranném pásmu domácích. Ty mohl uklidnit Seman, jenže z mezikruží mířil pouze do gólmana Hübla. Hruška poté pálil do tyče a přišel trest - ve 49. minutě propálil vše před sebou Rýgl. Vzápětí sahali hosté po vyrovnání po pěkné kombinační akci, na jejímž konci byl Balaštík, jenže podle videorozhodčího puk brankovou čáru nepřešel. Domácí pak přežili několik závarů a další Balaštíkovu možnost a těsné vítězství už si vzít nenechali.

Baráž o hokejovou extraligu - 3. zápas:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky
: 3. Jíra (Pulpán, Kraft), 20. Kraft (Grof, Sikora), 28. Kraft (Pavlas), 40. Pavlas (Jíra, Kraft) - 15. Chaloupka (Výborný, Balaštík), 18. Podkonický (Chaloupka, Tomas), 49. Rýgl (Mikulík, D. Výborný).

Rozhodčí: Minář, Baluška (SR) - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 7:10, navíc Mikulík (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Chomutov: Řehoř - Pulpán, Pavlas, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, M. Procházka, Lapšanský - Gajovský, Diviš, F. Seman - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Tomas, Podkonický, Goertzen - Bahenský, Stieler, Pabiška - Nouza, Loskot, Lenc. Trenéři: Novák a Hiadlovský.