Chicago prohrálo v NHL i přes bodové příspěvky Rutty a Kämpfa

7:57
New York - Obránce Jan Rutta vstřelil ve čtvrtečním utkání NHL druhý gól sezony a David Kämpf si připsal dvě asistence, ale i přes jejich snahu podlehlo Chicago 5:6 ve Winnipegu. David Pastrňák se podílel přihrávkou na výhře Bostonu 2:1 po nájezdech nad New Yorkem Islanders.

Tomáš Nosek z týmu Vegas Golden Knights (vlevo) v souboji s Benem Huttonem z týmu Vancouver Canucks. foto: ČTK

Chicago v utkání ani jednou nevedlo a Kämpf, který si poprvé v NHL připsal v zápase dvě přihrávky, měl prsty ve druhém a třetím gólu. Třiadvacetiletý útočník v první brankové situaci ujel a jeho blafák Connor Hellebuyck s vypětím všech sil sice kryl, ale z druhé vlny dokončil průnik českého hráče John Hayden a vyrovnal na 2:2. V polovině zápasu Rutta snížil na 3:4 po přihrávce Kämpfa střelou od modré čáry.

Nikolaj Ehlers z Winniped Jets oslavuje hattrick v zápase proti Chicago...
Arizona Coyots v zápase s Nashville Predators.

Winnipeg opět odskočil ve třetí třetině a Nikolaj Ehlers gólem na 6:3 zkompletoval hattrick. Dvakrát se trefil Patrick Laine a první gól byl zároveň jeho jubilejním stým v soutěži. Finský útočník této mety dosáhl ve věku dvaceti let a 224 dní a stejný počet gólů nastříleli v historii NHL rychleji jen tři hráči. Laine se odpoutal v čele tabulky kanonýrů od Pastrňáka a na kontě má 21 zásahů.

Pastrňák dvakrát skóroval a s Lainem vládne pořadí kanonýrů NHL

Pastrňák zůstal na devatenácti trefách. Nejproduktivnější český hráč v soutěži si ale připsal asistenci, když po jeho přihrávce vyrovnal Brad Marchand střelou bez přípravy. Výhru v slavnostním večeru Bostonu, ve kterém klub vyřadil dres Ricka Middletona, zařídil v rozstřelu Ryan Donato. Pastrňák trefil ve druhé sérii tyč. Jeho spoluhráč David Krejčí přišel v závěru druhé třetiny o několik zubů po střetu s Johnny Boychukem.

Uzdravený Ondřej Palát naskočil po pěti týdnech do zápasu a asistoval v 55. minutě u vítězné branky Tampy Bay, která udolala Buffalo 5:4 a vyhoupla se do čela soutěže. Sabres, kteří i díky dvěma gólům Sama Reinharta vedli ještě na začátku třetí třetiny 4:3, prohráli téměř po měsíci a skončila jejich šňůra deseti výher.