Chelsea jasně porazila mistrovský Leicester a v čele tabulky má náskok 7 bodů

21:07
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea zvítězili v 21. kole anglické ligy na hřišti úřadujícího mistra Leicesteru jasně 3:0. Dvěma góly se na výhře podílel Marcos Alonso. Chelsea má v čele tabulky minimálně do neděle sedmibodový náskok, snížit jej může nyní čtvrtý Liverpool v případě výhry na hřišti Manchesteru United. Leicesteru v zápase chyběli Mahrez, Slimani i Amartey, kteří odjeli reprezentovat na mistrovství Afriky.

Manažer Chelsea Antonio Conte ve vítězném gestu. foto: Reuters

Tottenham porazil West Bromwich 4:0 a vyhrál pošesté za sebou, Harry Kane si připsal hattrick a „Kohouti“ se posunuli na druhé místo. Na domácím hřišti zvítězili nad West Bromwichem po pěti letech a v této sezoně zůstávají na stadionu White Hart Lane neporaženi. Na třetí místo poskočil Arsenal, který s Petrem Čechem v brance zaznamenal totožnou výhru ve Swansea. Olivier Giroud se trefil v pátém soutěžním zápase v řadě, což se v dresu „Kanonýrů“ naposledy povedlo před devíti lety Emmanuelu Adebayorovi.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Tottenham - West Bromwich 4:0 (12., 77. a 82. Kane, 26. vlastní McAuley), Burnley - Southampton 1:0 (78. Barton), Hull - Bournemouth 3:1 (32. a 50. Hernández, 62. vlastní Mings - 3. Stanislas z pen.), Sunderland - Stoke 1:3 (40. Defoe - 15. a 22. Arnautovic, 34. Crouch), Swansea - Arsenal 0:4 (37. Giroud, 54. vlastní Cork, 67. vlastní Naughton, 74. Sánchez), Watford - Middlesbrough 0:0, West Ham United - Crystal Palace 3:0 (68. Fighúlí, 79. Carroll, 86. Lanzini), Leicester - Chelsea0:3 (6. a 51. Alonso, 71. Pedro).

První šanci duelu Leicester - Chelsea měl sice domácí Musa, proti tomu ale zasáhl gólman Courtois a pak už úřadovali hosté. V šesté minutě otevřel skóre Alonso, který krátce po změně stran vstřelil s přispěním Morganovy teče i druhou branku.

Šestadvacetiletý obránce či záložník, který do Chelsea přišel v létě z italské Fiorentiny, byl v 64. minutě blízko hattricku, těsně však minul Schmeichelovu bránu. Výhru o tři góly „Blues“ ale zařídil o chvíli později Pedro.

Svěřenci Mauricia Pochettina měli od začátku převahu a v 12. minutě ji Tottenham poprvé zužitkoval. Po Eriksenově přihrávce zakončoval Kane a jeho střela se odrazila od tyče do brány. Kanonýr „Kohoutů“ vstřelil 60. gól v Premier League, k dosažení tohoto počtu mu stačilo 102 zápasů.

O čtvrt hodiny později vedl domácí favorit už o dvě branky, když Eriksenův pokus srazil za záda vlastního brankáře Fostera stoper McAuley. I nadále měl Tottenham drtivý tlak, většímu rozdílu ve skóre však dlouho bránil skvělými zákroky Foster.

Až v závěru přidal po asistencích Walkera a Alliho kanonýr Kane další dvě branky a zkompletoval hattrick. Anglický reprezentant prožívá rušné období, v neděli se mu narodila dcera Ivy Jane. Jedinou kaňkou pro Tottenham může být zranění stopera Vertonghena, který po špatném došlápnutí musel střídat.

Arsenal nezačal ve Swansea příliš dobře, z první větší šance hostů ale v 37. minutě skóroval Giroud a od té doby byli svěřenci Arséna Wengera pány zápasu. U dalších dvou branek byl Iwobi, jehož pokusy si do vlastní brány srazili Cork a Naughton, čtvrt hodiny před koncem skóroval ještě Sánchez.

Marcos Alonso (vlevo) slaví svůj druhé gól do sítě Leicesteru se spoluhráčem...
Christian Fuchs (vpravo) z Leicesteru střílí přes Cesca Fabregase.

Stoper Arsenalu Koscielny oslavil kromě výhry také jubilejní 200. zápas v anglické lize. Zato nový trenér Swansea Paul Clement příliš důvodů k radosti nemá: jeho tým se po výhře Hullu 3:1 nad Bournemouthem propadl na poslední místo. Předposlední je Sunderland po prohře 1:3 se Stoke, k níž 99. gólem v Premier League přispěl Crouch.

West Ham sice nastoupil bez Payeta, kterého kvůli špatnému přístupu odstavil trenér Bilič mimo tým, přesto si poradil v londýnském derby s Crystal Palace 3:0. Na všechny tři branky přihrál Antonio, což se naposledy v dresu „Kladivářů“ povedlo Paolu di Caniovi v dubnu 2000.