Chelsea znovu nadělovala. Hrdinou Manchesteru je Berbatov

16:42
MANCHESTER - Fotbalisté Chelsea znovu ukázali svou vynikající střeleckou formu. V 5. kole anglické ligy doma zdolali nováčka Blackpool 4:0 a vylepšili si bilanci na 54 branek z posledních 13 ligových zápasů.

Berbatov. foto: Reuters

Brankář Chelsea Petr Čech navíc pošesté za sebou na domácí půdě neinkasoval, dohromady již 601 minut.

Chelsea se navíc 21 góly v pěti úvodních zápasech postarala o nejlepší vstup do sezony v historii Premier League od jejího založení v roce 1992.

Podle serveru BBC jde o nejlepší střelecký výkon v anglické nejvyšší soutěži od ročníku 1955/1956, kdy dal Wolverhampton také 21 branek.

Blackpool, v jehož sestavě chyběl bývalý mladoboleslavský hráč Ludovic Sylvestre, chtěl proti Chelsea co nejdéle držet čisté konto, ovšem podařilo se mu to jen 80 vteřin. Drogba zahrál roh a Kalou hlavou otevřel skóre.

Ještě do půle se dvakrát trefil Malouda, který se dostal se šesti góly do čela tabulky střelců, a jednou Drogba. V úvodních pěti zápasech sezony se trefil popáté, navíc si připsal šest asistencí.

Další šance už Chelsea nevyužila, i tak se může pyšnit skvělým průměrem čtyř gólů na zápas.

Bulharský fotbalista Dimitar Berbatov se stal hrdinou Manchesteru United, když hattrickem zařídil výhru 3:2 nad Liverpoolem. Hostům nepomohlo ani to, že zásluhou kapitána Stevena Gerrarda dotáhli dvoubrankový náskok soupeře.

Manchester chtěl na svém stadionu napravit středeční bezbrankovou remízu s Glasgow Rangers v Lize mistrů a hned od začátku si vytvořili tlak a sérii rohových kopů. Po jednom z nich se dostal do zakončení Berbatov a hlavou otevřel skóre, které po hodině hry potvrdil akrobatickou střelou přes hlavu.

Jenže Manchester se o vedení připravil vlastními chybami. Nejprve Evans daroval soupeři pokutový kop a Gerrard snížil. Za dalších šest minut dostali hosté výhodu přímého kopu a po Gerrardově ráně skrz děravou zeď bylo srovnáno. Šest minut před koncem však znovu zaúřadoval Berbatov a hlavou uzavřel hattrick a se šesti góly se dostal do čela tabulky střelců.

Třikrát se Berbatov prosadil vůbec poprvé po příchodu do anglické ligy.

Hattrick na klubové scéně naposledy zaznamenal v dubnu 2006 ještě v dresu Leverkusenu.

Premier League - 5. kolo

Manchester United - Liverpool 3:2 (42., 59. a 84. Berbatov - 64. z pen. a 70. Gerrard), Wigan - Manchester City 0:2 (43. Tévez, 71. Y. Touré), Chelsea - Blackpool 4:0 (12. a 41. Malouda, 2. Kalou, 30. Drogba).