Chelsea zdolala Norwich, Rosický nahrál na vyrovnávací gól Arsenalu

Petr Čech

17:01aktualizováno  19:34
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance vyhráli v anglické lize díky dvěma gólům v závěru utkání na hřišti Norwiche 3:1 a v tabulce jsou po zaváhání Tottenhamu třetí. První branku v dresu londýnského klubu zaznamenala letní posila Brazilec Willian. Po více než měsíci nastoupil v ligovém duelu Arsenalu Tomáš Rosický a pomohl gólovou přihrávkou k remíze s West Bromwichem 1:1.

Český fotbalista Arsenalu Tomáš Rosický (vpravo) a Giandomenico Mesto z Neapole foto: ČTK

Anglická fotbalová liga - 7. kolo

Norwich - Chelsea 1:3 (68. Pilkington - 4. Oscar, 85. Hazard, 86. Willian)

Southampton - Swansea 2:0 (19. Lallana, 83. Rodriguez)

Tottenham - West Ham United 0:3 (67. Reid, 73. Vaz Te, 80. Morrison)

West Bromwich - Arsenal 1:1 (42. Yacob - 63. Wilshere)

Chelsea se dostala do vedení již ve 4. minutě, když se po přiťuknutí Demby Ba trefil z voleje ke vzdálenější tyči Brazilec Oscar a zaznamenal třetí ligovou trefu. Ve druhém poločase ale domácí zásluhou hlavičky záložníka Anthonyho Pilkingtona vyrovnali. Chelsea ale nakonec dovedla utkání k vítězství, protože krátce před koncem se trefili během jedné minuty Eden Hazard a střídající Willian, který nastoupil v lize v dresu "Blues" vůbec poprvé od letního příchodu z Machačkaly.

Norwich ani podesáté v řadě nedokázal londýnský tým porazit a v tabulce mu patří sedmnáctá pozice. Rosický se v dresu Arsenalu objevil v lize poprvé od zářijového zranění. V duelu s West Bromwichem se dostal do hry v 59. minutě místo Aarona Ramseyho a hned po třech minutách pobytu na trávníku asistoval u vyrovnávací branky Jacka Wilshera. Útočník West Bromwiche Matěj Vydra nebyl ani mezi náhradníky.

Arsenal zaznamenal po pěti vítězných zápasech první bodovou ztrátu, přesto zásluhou vyššího počtu vstřelených branek udržel první místo před Liverpoolem. Možnost posunout se na třetí místo promarnili fotbalisté Tottenhamu, kteří překvapivě nestačili v domácím zápase na West Ham a prohráli 0:3. Hosté ukončili jedenáct zápasů dlouhou sérii bez výhry na White Hart Lane. V lize se jim tam naposledy podařilo uspět v roce 1999.