Chelsea vyřadila v semifinále Anglického poháru United, ve finále narazí na Arsenal

Chelsea je ve finále FA Cupu foto: ČTK

Londýn - Fotbalisté Chelsea se po výhře nad Manchesterem United 3:1 stali druhými finalisty Anglického poháru. O trofej se utkají s Arsenalem 1. srpna v londýnském Wembley a budou usilovat o deváté prvenství v soutěži. Jejich finálový soupeř, který v sobotu vyřadil obhájce z Manchesteru City, je s 13 primáty rekordmanem FA Cupu.
  21:37

Zápas se hrál rovněž ve Wembley a byl odvetou za předloňské finále Anglického poháru, v němž rovněž byla úspěšnější Chelsea. United utrpěli v devátém utkání po restartu sezony přerušené pandemií koronaviru první soutěžní porážku a prohráli poprvé od 22. ledna.

Chelsea šla do vedení ve čtvrthodinovém nastavení prvního poločasu, které si vynutilo ošetřování zraněného obránce Manchesteru Erica Baillyho. Domácí hráč zůstal v závěru normální hrací doby otřesený na trávníku, poté co se podruhé v krátké době srazil hlavou, tentokrát se spoluhráčem. Ze hřiště byl odnesen na nosítkách.

Na gól Oliviera Girouda z 11. přidané minuty navázal hned po změně stran Mason Mount a po vlastním zásahu Harryho Maguirea to bylo už 0:3. Bruno Fernandes už pouze snížil z penalty.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...