Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Chelsea vládne Premier League, Čech znovu neinkasoval

18:42aktualizováno  21:01
LONDÝN - Fotbalisté vedoucí Chelsea s Petrem Čechem v brance porazili v 9. kole anglické ligy Wolverhampton 2:0 a v čele tabulky mají pětibodový náskok na druhý Manchester City. Ten má však k dobru nedělní šlágr proti Arsenalu.

Chelsea - Wolverhampton (Petr Čech, vlevo) foto: Reuters

Obhájce titulu na svém stadionu Stamford Bridge vyhrál i páté ligové utkání v sezoně bez inkasované branky, ve kterých nasázel soupeřům 16 gólů. Čech doma udržel čisté konto v devátém soutěžních zápase za sebou a prodloužil svou neprůstřelnost na 871 minut.

(12. Cole - 23. Nolan, 69. Carroll)

Skóre otevřel ve 23. minutě Florent Malouda, který po přesné Žirkovově přihrávce zamířil z voleje do opuštěné branky a sedmým gólem v soutěži se dotáhl na nejlepšího střelce Carlose Téveze z Manchesteru City. Domácím "Blues" se dlouho nedařilo nejtěsnější vedení zvýraznit. Pojistku v podobě druhého gólu přidal až devět minut před koncem přízemní ranou z úhlu střídající Salomon Kalou.

Wolverhampton s Chelsea prohrál i pátý vzájemný souboj v Premier League, na vítězství čeká od prvního kola a zůstává na sestupových příčkách.

Tottenham remizoval s Evertonem 1:1 a v neúplné tabulce poskočil na třetí místo. Obě branky padly na londýnském stadionu White Hart Lane už během tří minut úvodního poločasu.

Hosty poslal do vedení v 17. minutě obránce Leighton Baines umístěnou střelou z trestného kopu. Tottenham vyrovnal za tři minuty po hrubce brankáře Evertonu Tima Howarda, kterou potrestal dorážející nizozemský záložník Rafael van der Vaart a po 335 minutách ukončil ligovou neprůstřelnost Evertonu. Letní posila z Realu Madrid vstřelila v osmém soutěžním zápase za "Kohouty" už pátý gól, na domácím stadionu se dokonce trefila ve všech čtyřech utkáních.

Dobrou formu potvrdil nováček West Bromwich, jenž doma otočil zápas s Fulhamem a zvítězil 2:1. Svěřenci trenéra Roberta Di Mattea v posledních šesti ligových zápasech neprohráli a minimálně do neděle se posunuli na čtvrtou pozici. Útočník domácích Roman Bednář přišel na hřiště v 54. minutě, ale premiérové soutěžní branky v této sezoně se znovu nedočkal.

O výhře Sunderlandu 1:0 nad Aston Villou rozhodl vlastní gól obránce Richarda Dunna z 25. minuty. Anglický stoper si připsal už osmou vlastní branku v Premier League v kariéře. Jednatřicetiletý bek si tak upevnil pozici v čele žebříčku střelců "vlastenců", Jamie Carragher z Liverpoolu a bývalý obránce Chelsea Frank Sinclair jich mají na kontě šest.