Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Chelsea vydřela výhru nad Wiganem. Rozhodla až v nastavení

18:34
LONDÝN - Až brankou Juana Maty z třetí minuty nastaveného času porazili fotbalisté Chelsea v anglické lize zachraňující se Wigan 2:1. Londýnský celek s Petrem Čechem v brance ztrácí v neúplné tabulce dva body na čtvrté místo, zajišťující start v Lize mistrů.

ilustrační foto foto: Reuters

Chelsea, která v týdnu postoupila přes Benfiku Lisabon do semifinále Ligy mistrů, se na Stamford Bridge proti outsiderovi dlouho trápila. Domácí diváci čekali na první branku až do 62. minuty, než se z neodmávané ofsajdové pozice prosadil srbský obránce Branislav Ivanovič.

32. kolo

Sunderland - Tottenham 0:0, Bolton - Fulham 0:3 (30. a 45. Dempsey, 80. Diarra), Chelsea - Wigan 2:1 (62. Ivanovič, 90.+3 Mata - 82. Diame), Liverpool - Aston Villa 1:1 (82. Suárez - 10. Herd), Norwich - Everton 2:2 (39. Howson, 76. Holt - 22. a 61. Jelavič), West Bromwich - Blackburn 3:0 (7. vlastní Olsson, 69. Fortune, 85. Ridgewell).

Houževnatý Wigan vyrovnal osm minut před koncem. Senegalec Mohamed Diamé se prohnal pokutovým územím Chelsea a umístěnou přízemní ranou překonal statického Čecha. "Blues" však v nastavení osmou výhru z deseti utkání pod trenérem Robertem Di Matteem přece jen zachránili. Tvrdá rána střídajícího Fernanda Torrese se od tyče odrazila k dalšímu Španělovi Matovi a ten zblízka pohodlně zakončil.

Tottenham se i přes bezbrankovou remízu se Sunderlandem dostal na třetí místo před Arsenal, který má k dobru nedělní šlágr s Manchesterem City.

Liverpool zachránil díky brance Luise Suáreze v 82. minutě doma remízu 1:1 s Aston Villou a v Premier League dál tápe. Z posledních devíti zápasů vyhráli "Reds" jen jednou a figurují na osmé příčce.