Chelsea těsný náskok neudržela, Čech inkasoval po 357 minutách

Petr Čech

0:03
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea v duelu 26. kola anglické ligy remizovali 1:1 na hřišti West Bromwiche. Vedení v tabulce si tak upevnili jen na dva body před Arsenalem, který má středeční zápas k dobru a může se vrátit do čela. Brankář Chelsea Petr Čech v závěru přišel o 12. čisté konto v sezoně, když inkasoval po 357 minutách a teprve potřetí z posledních deseti zápasů.

Zklamaný Fernando Torres. foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 26. kolo

Cardiff - Aston Villa 0:0

Hull - Southampton 0:1 (69. Fonte)

West Ham United - Norwich 2:0 (84. Collins, 90.+5 Diamé)

West Bromwich - Chelsea 1:1 (87. Anichebe - 45.+2 Ivanovič).

Chelsea i proti West Bromwichi dlouho potvrzovala zlepšenou defenzivu z posledních týdnů a soupeři toho příliš nedovolila. V nastavení první půle naopak skóroval obránce Chelsea Branislav Ivanovič, kterému po rohu efektně přiklepl míč patičkou David Luiz. Pro srbského obránce to byl již 16. gól v Premier League.

V závěru si však West Bromwich vytvořil tlak, k čemuž přispěl i český reprezentant Matěj Vydra, a výsledkem bylo vyrovnání po hlavičce Victora Anichebeho.

To West Ham uhájil domácí vítězství 2:0 nad Norwichem a neinkasoval už počtvrté za sebou. To se mu povedlo naposledy v roce 1985.