Chelsea souboj lídrů Premier League vyhrála a je ve finále FA Cupu

20:30
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea porazili v semifinále Anglického poháru mezi dvěma nejlepšími týmy Premier League 4:2 londýnského rivala Tottenham. Vedoucí mužstvo ligové tabulky se ve finále 27. května utká s vítězem nedělního zápasu mezi Arsenalem a Manchesterem City.

Willian se raduje z jednoho ze svých dvou gólů. foto: Reuters

Teprve počtvrté v historii soutěže se v semifinále utkaly aktuálně nejlepší dva týmy ligy a očekávání špičkové kvality dnešní souboj naplnil. Chelsea, jež vede před Tottenhamem o čtyři body, si vítězstvím udržela naději na double.

Semifinále FA Cupu:

Chelsea - Tottenham 4:2 (5. a 43. z pen. Willian, 75. Hazard, 80. Matič - 18. Kane, 52. Alli).

V prvním poločase poslal Chelsea dvakrát do vedení Willian, jenž dostal v základní sestavě nečekaně přednost před Edenem Hazardem.

Brazilec se nejprve trefil v 5. minutě z přímého kopu a krátce před pauzou z penalty. Za Tottenham pokaždé vyrovnaly jeho ofenzivní hvězdy - v 18. minutě Harry Kane a sedm minut po přestávce skvělým zakončením Delle Alli.

Šance Spurs na první pohárové finále od roku 1991 pohasly v závěru. V 75. minutě střídající Hazard překonal Huga Llorise přízemní střelou a konečnou podobu dal výsledku o pět minut později ranou z třiceti metrů Nemanja Matič.