Chelsea se zvedá. Porazila vedoucí Manchester City

23:10
LONDÝN - Neporazitelnost Manchesteru City v tomto ročníku anglické ligy ukončili v dohrávce 15. kola fotbalisté Chelsea, kteří otočili zápas s lídrem tabulky a zvítězili 2:1. O jejich výhře nad soupeřem, který hrál přes hodinu v deseti, rozhodl v 83. minutě z penalty střídající Frank Lampard.

Fotbalista Chelsea Frank Lampard slaví gól z penalty, kterým rozhodl zápas anglické ligy proti Manchesteru City foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 15. kolo

Chelsea - Manchester City 2:1 (34. Meireles, 83. Lampard z pen. - 2. Balotelli).

Petr Čech v brance Chelsea inkasoval už ve druhé minutě, kdy parádní přihrávkou vyslal Sergio Agüero na zteč Maria Balotelliho, který po kličce českému gólmanovi otevřel skóre. Domácímu týmu se povedlo vyrovnat po půlhodině zásluhou povedeného voleje Raula Meirelese.

V 58. minutě přišel další klíčový moment zápasu. Gaël Clichy fauloval pronikajícího Ramirese a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Chelsea využila přesilovku až v závěru. Hostující obránce Joleon Lescott zahrál ve vápně rukou a Lampard penaltu s přehledem proměnil střelou doprostřed branky.

Manchester City vede Premier League o dva body před městským rivalem United, třetí Chelsea ztrácí na lídra sedm bodů.