Chelsea se vrátila do čela tabulky. United ve šlágru kola porazili Tottenham

15:00aktualizováno  19:37
LONDÝN - Chelsea jede a Diego Costa s ní. Nejlepší střelec Premier League dvanáctým gólem sezony rozhodl v 15. kole o výhře Chelsea 1:0 nad West Bromwichem 1:0, díky čemuž se Blues vrátili do čela tabulky s tříbodovým náskokem před Arsenalem. Chelsea tak vyhrála už devátý zápas v řadě. Fotbalisté Manchesteru United pak ve šlágru kola zvítězili nad Tottenhamem 1:0.

Diego Costa v nové sezoně řádí. Tentokrát to odnesl West Bromwich. foto: Reuters

Arsenal jde do čela Premier League. Citizens dostali 4 góly na hřišti Leicesteru

West Bromwich favoritovi dlouho odolával, disciplinovaná defenziva svěřenců kouče Tonyho Pulise ale vydržela jen do 76. minuty.

Costa na pravém křídle snadno přetlačil Garetha McAuleyho, následně dovedl míč do vápna a pohlednou střelou na zadní tyč rozhodl o vítězství domácích.

Manchester United vs. Leicester (spokojený Zlatan Ibrahimovič).
Diego Costa je nyní za svou hereckou etudu fanouškům pro smích

Costa tak už v patnáctém kole vyrovnal svou gólovou bilanci z minulé sezony. Tehdy na tucet branek potřeboval 28 zápasů. O výborné formě španělského útočníka hovoří i skutečnost, že z jeho posledních šesti střel na branku padlo pět gólů.

O jedinou branku utkání Manchester United - Tottenham se postaral Henrik Mchitarjan. United se v lize dočkali výhry po třech remízách a plný bodový zisk je v tabulce posunul na tři body právě za pátý Tottenham.

Výsledky 15. kola:

Chelsea - West Bromwich 1:0 (76. Costa)
Manchester United - Tottenham 1:0 (29. Mchitarjan)
Southampton - Middlesbrough 1:0 (53. Boufal)
Liverpool - West Ham United 2:2 (5. Lallana, 48. Origi - 27. Payet, 39. Antonio).

Mchitarjan navázal na svůj čtvrteční premiérový gól za United proti Luhansku v Evropské lize a nyní si letní posila manchesterského celku připsala i úvodní zásah v Premier League.

V 29. minutě si arménský útočník naběhl za obranu soupeře a propálil gólmana Huga Llorise. Zápas však pro Mchitarjana skončil zraněním kotníku, které ho vyřadí ze hry nejméně na dva týdny.

Krátce po změně stran zahodil Victor Wanyama dobrou příležitost k vyrovnání, následně nevyužili šanci ani svěřenci kouče Josého Mourinha.

Paul Pogba po hodině hry trefil z přímého kopu pouze tyč Llorisovy branky. Francouzskou posilu United o pár minut později jeho krajan vychytal ve velké šanci i podruhé a skóre se už nezměnilo.

Liverpool podruhé v řadě ztratil body

Liverpool pouze remizoval s West Hamem 2:2 a podruhé za sebou nedokázal vyhrát. Dnes přitom tým kouče Jürgena Kloppa začal dobře, už v 5. minutě dal gól Adam Lallana.

Podobně jako Costa i Lallana svým zásahem vyrovnal bilanci z uplynulé sezony, ačkoliv výrazně chudší. Na čtyři zásahy potřeboval třicet zápasů, nyní je stihl ve třinácti kláních.

Na Lallanův gól ale West Ham ještě do poločasu zareagoval brankami Dimitriho Payeta z přímého kopu a Michaila Antonia, jemuž míč do šance tečovala obrana Liverpoolu. Alespoň bod pak pro domácí celek zařídil na začátku druhého poločasu Divock Origi.