Chelsea zabrala a konečně zvítězila. Čech vychytal nulu

18:42aktualizováno  21:15
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea zabrali a přerušili pětizápasovou sérii bez soutěžního vítězství. Ve 26. kole anglické ligy doma porazili předposlední Bolton 3:0 a vrátili se na čtvrté místo před Arsenal. Městský rival má však k dobru nedělní londýnské derby se třetím Tottenhamem. Reprezentační brankář Petr Čech dnes vychytal sedmou nulu v ligové sezoně.

Český fotbalový brankář ve službách londýnské Chelsea Petr Čech foto: Reuters

Kritizovaný trenér "Blues" André Villas-Boas oproti nepovedenému úternímu utkání Ligy mistrů s Neapolí vrátil do základní sestavy Ashleyho Colea, Franka Lamparda a Michaela Essiena.

Premier League - 26. kolo

Chelsea - Bolton 3:0 (48. Luiz, 62. Drogba, 79. Lampard), Newcastle - Wolverhampton 2:2 (6. Cissé, 18. Gutierrez - 50. Jarvis, 66. Doyle), QPR - Fulham 0:1 (7. Pogrebňak), West Bromwich - Sunderland 4:0 (3. a 48. Odemwingie, 41. Morrison, 90. Andrews), Wigan - Aston Villa 0:0. Manchester City - Blackburn 3:0 (30. Balotelli, 52. Agüero, 81. Džeko).

V prvním poločase však favorit na stadionu Stamford Bridge pokračoval v trápení z posledních zápasů. Chelsea se výrazně zlepšila až po změně stran a dosáhla 2000. vítězství v historii ve všech soutěžích.

Tři minuty po přestávce otevřel skóre přesnou ranou obránce David Luiz a po hodině hry zdvojnásobil vedení útočník Didier Drogba hlavičkou z Lampardova rohového kopu.

Třiatřicetiletý záložník sám uzavřel skóre přesným volejem v 79. minutě a stal se prvním hráčem v historii Premier League, který v devíti sezonách po sobě vstřelil pokaždé minimálně deset gólů. Dnešní zásah byl navíc pro Lamparda jubilejním 150. v domácí soutěži.

Lídr z Manchesteru potvrdil vedení

Manchester City doma porazil Blackburn jasně 3:0 a zvýšil vedení v tabulce na pět bodů před městským rivalem United. Obhájce titulu však ještě čeká nedělní utkání na hřišti Norwiche.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho potvrdili dominanci na svém stadionu Etihad, kde vyhráli také třináctý ligový zápas v tomto ročníku. O branky se postarali tři nejlepší týmoví střelci Mario Balotelli, Sergio Agüero a Edin Džeko, kterému stačily k poslednímu zásahu jen dvě minuty na hřišti.