Chelsea s kapitánem Čechem uhrála s nováčkem jen bod

22:49aktualizováno  23:27
Manchesteru United porazil v 23. kole anglické ligy Stoke 2:0 a v čele tabulky se bodově dotáhl na vedoucího městského rivala City, který prohrál 0:1 s Evertonem. Chelsea s Petrem Čechem v brance dnes pouze remizovala 1:1 na hřišti nováčka Swansea, bod londýnskému klubu zachránil ve třetí minutě nastavení vlastní gól Neila Taylora.

Swansea - Chelsea. foto: ČTK

Oba góly United, kteří nastoupili bez Wayna Rooneyho, padly z pokutových kopů. První proměnil v 38. minutě Javier Hernández, dvoubrankové vedení domácím zajistil v úvodu druhého poločasu Dimitar Berbatov. V dresu obhájce titulu si připsal premiérový start třetí brankář Ben Amos, který zaskočil za zraněné Davida de Geu a Anderse Lindegaarda.

PL - 23. kolo

Swansea - Chelsea 1:1 (39. Sinclair - 90.+3 vlastní Taylor), Tottenham - Wigan 3:1 (29. a 64. Bale, 34. Modrič - 80. McArthur), Wolverhampton - Liverpool 0:3 (52. Carroll, 61. Bellamy, 78. Kuijt), Everton - Manchester City 1:0 (60. Gibson), Manchester United - Stoke 2:0 (38. Hernández z pen., 53. Berbatov z pen.).

United mají po vítězství na kontě 54 bodů stejně jako vedoucí City, které prohrálo na hřišti Evertonu 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 60. minutě Darron Gibson, který do liverpoolského klubu zamířil před necelými třemi týdny z Manchesteru United.

Zápas v Goodison Parku narušil pět minut před přestávkou fanoušek, který pronikl na hřiště a připoutal se k brankové tyči hostujícího gólmana Joea Harta. Policistům trvalo zhruba tři minuty, než se jim muže podařilo vyprostit, zápas poté za bezbrankového stavu pokračoval.

Za Chelsea nastoupil s kapitánskou páskou brankář Petr Čech, protože lídr John Terry v utkání chyběl. "Blues" se Swansea prohrávali od 40. minuty, kdy Čecha překonal po špatné hlavičce obránce Josého Bosingwy střelou z voleje Scott Sinclair. Naděje velšského celku na vítězství poté zvýšilo vyloučení hostujícího Ashleyho Colea pět minut před koncem, překvapení se však nekonalo. Bosingwa totiž v nastavení díky Taylorově teči odčinil předchozí zaváhání a vyrovnal.