Chelsea remizovala v Leedsu, Vydra asistoval při výhře Burnley

James Maddison slaví svůj gól do sítě Chelsea. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea ve 28. kole anglické ligy remizovali bez branek na hřišti nováčka Leedsu, nevyužili šanci posunout se na třetí místo a v neúplné tabulce zůstali čtvrtí. Ani ve dvanáctém soutěžním utkání pod trenérem Thomasem Tuchelem neprohráli. Český útočník Matěj Vydra pomohl asistencí k nečekané venkovní výhře Burnley 2:1 nad Evertonem.
  21:19

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Leeds - Chelsea 0:0,

Crystal Palace - West Bromwich 1:0 (37. Milivojevič z pen.),

Everton - Burnley 1:2 (32. Calvert-Lewin - 13. Wood, 24. McNeil),

21:00 Fulham - Manchester City.

Leeds si v 10. minutě málem vstřelil vlastní gól, když Ayling při snaze o odkop napálil spoluhráče Llorenteho a od něj se míč odrazil do břevna. To na druhé straně o chvíli později trefil také Roberts.

Hostující brankář Mendy, který míč na břevno vytáhnul konečky prstů, podržel Chelsea i po změně stran. Zřejmě nejtěžší zákrok předvedl proti Raphinhovi v 55. minutě. Jedenáctý Leeds bodoval po dvou porážkách.

Burnley ve 13. minutě poslal do vedení Wood, chvíli nato Vydra posunul míč na McNeila a ten se blýskl krásnou střelou do horního růžku. Po půl hodině hry snížil Calvert-Lewin, ale hosté o první ligovou výhru po pěti kolech nepřišli.

Vydra měl po změně stran dvě velké šance, ale jednou netrefil odkrytou branku a pak ho vychytal gólman Virginia, jenž v první půli vystřídal zraněného Pickforda. Everton v tabulce zůstal šestý, Burnley si polepšilo v boji o záchranu a upevnilo si 15. příčku.