Mourinho ultimátum nesplnil, Chelsea prohrála s Liverpoolem. Čech má další nulu

Petr Čech

15:49aktualizováno  19:42
LONDÝN - Pokud spekulace anglických médií mají reálný základ, fotbalisté Chelsea budou mít brzy nového trenéra. V 11. kole Premier League totiž úřadující mistr doma podlehl Liverpoolu 1:3 a v tabulce zůstal šestý od konce. Je opravdu José Mourinho na odvolání?

Trenér Chelsea José Mourinho. foto: Reuters

Arsenal zvítězil na hřišti Swansea góly Girouda, Koscielného a Campbella přesvědčivě 3:0. Petr Čech tak vychytal další nulu a už mu chybí pouze jedno čisté konto k tomu, aby vyrovnal historický rekord Davida Jamese se 169 zápasy bez obdržené branky. Arsenal se drží o skóre na druhém místě za vedoucím Manchesterem City.

Lídr Premier League se ale na výhru proti Norwichi nadřel, v prvním poločase neproměnil několik šancí a do vedení se dostal až v polovině druhého poločasu, kdy se po rohu prosadil Nicolás Otamendi.

Petr Čech se nezadržitelně blíží k rekordu Davida Jamese v počtu vychytaných nul. Zatím jich má 168, James o jednu více.

V 88. minutě se sice po obrovské chybě Joea Harta, který neudržel lehký centr, podařilo vyrovnat Jeromovi, jenže minutu před koncem o cenný výsledek Norwich přišel. Ve vlastním pokutovém území zahrál rukou Martin, viděl červenou kartu a následný pokutový kop proměnil Yaya Touré. V závěru ještě mohl z další penalty zvýšit Kolarov, ale srbský obránce poslal míč mimo.

Po zaváhání Manchesteru United, který na hřišti Crystal Palace uhrál pouze bezbrankovou remízu, a West Hamu, jenž podlehl Watfordu, se tabulkou vzhůru posunul rozjetý Leicester. Další gól aktuálně třetího celku Premier League přidal nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy, který se stal teprve třetím hráčem v historii, jenž skóroval v osmi zápasech v řadě.

Nejsledovanější zápas 11. dějství Chelsea dobře začala. Uběhly tři minuty a dvacet vteřin, když hostující obrana nezachytila náběh Azpilicuety, do jeho centr vletěl Ramires, přeskočil Morena a hlavou skóroval.

Ale víc už domácí na soupeře nevymysleli, na hráčích bylo vidět, jak se trápí, jak si nevěří. Coutinho nejdřív v závěru poločasu vyrovnal a v 74. minutě výsledek otočil. Lehce se zbavil obou stoperů Cahilla s Terrym a z hranice vápna poslal míč mimo dosah Begoviče.

Premier League - 11. kolo:

Chelsea - Liverpool 1:3 (4. Ramires - 45.+3 a 74. Coutinho, 83. Benteke), Crystal Palace - Manchester United 0:0, Manchester City - Norwich 2:1 (67. Otamendi, 89. Touré z pen. - 83. Jerome), Newcastle - Stoke 0:0, Swansea - Arsenal 0:3 (49. Giroud, 68. Koscielny, 73. Campbell), Watford - West Ham United 2:0 (39. a 48. Ighalo), West Bromwich - Leicester 2:3 (30. Rondón, 84. Lambert z pen. - 57. a 65. Mahriz, 77. Vardy).

Třetí gól přidal Benteke, když dostal ve vápně hodně prostoru a Begoviče překonal přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Chelsea měla jedinou možnost, za stavu 1:1 dalekonosný pokus Oscara však Mignolet vytáhl.

Chelsea prohrála šestý zápas z jedenácti, navíc v týdnu vypadla z Ligového poháru. Je jasné, že tým i Mourinho jsou pod velkým tlakem. Podle médií dokonce o jeho setrvání měl rozhodnout zápas s Liverpoolem.

To jeho protějšek Jürgen Klopp je v opačné situaci. Do Liverpoolu nastoupil teprve nedávno, na Chelsea si připsal první ligové vítězství.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...