Chelsea poslala výhrou Middlesbrough do druhé ligy a je jednu výhru od titulu

23:23
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea porazili v Premier League 3:0 předposlední Middlesbrough a poslali ho do druhé ligy. Londýnský tým má tři kola před koncem v čele tabulky sedmibodový náskok před druhým Tottenhamem, a pokud v pátek zvítězí na hřišti West Bromwiche, získá po roční odmlce mistrovský titul.

Útočník Chelsea Diego Costa slaví jeden z gólů v síti Middlesbrough. foto: ČTK/AP

Svěřenci trenéra Antonia Conteho potvrdili svou převahu dvěma podobnými góly v prvním poločase. Obloučku za obranu hostů od Cesca Fábregase využil nejprve ve 23. minutě Diego Costa a dvacátým ligovým gólem v sezoně otevřel skóre. O jedenáct minut později po dalším centru do vápna od Césara Azpilicuety zvýšil Marcos Alonso.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo

Chelsea - Middlesbrough 3:0 (23. Costa, 34. Alonso, 65. Matič).

V druhém poločasu v 65. minutě po Fábregasově nahrávce pečetil vítězství favorita po zpracování hrudí Nemanja Martič.

Middlesbrough se loučí s Premier League po jedné sezoně a napodobí své rivaly ze Sunderlandu, kteří sestoupili už v dubnu.