Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Chelsea po třech zápasech bez výhry zdolala Stoke

18:37
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance přerušili sérii tří soutěžních zápasů bez výhry a v anglické lize porazili 1:0 Stoke díky gólu Ashleyho Colea z 85. minuty. Londýnský celek vyhrál v pátém kole soutěže počtvrté a pojistil si první příčku. V neúplné tabulce vedou "Blues" o tři body před Evertonem a West Bromwichem.

Trenér fotbalistů Chelsea Roberto Di Matteo foto: Reuters

Cole si na stadionu Stamford Bridge naběhl na pas Juana Maty a zblízka propálil gólmana Stoke Asmira Begoviče. Zkušený krajní bek se v anglické lize trefil po více než dvou letech.

Gólmanu Čechovi pomohlo ke čtvrtému čistému kontu v sezoně i štěstí, protože v 19. minutě hostující útočník Jonathan Walters trefil po standardní situaci hlavou břevno.

Po úvodních čtyřech prohrách poprvé bodoval nováček Southampton, který doma otočil zápas s Aston Villou a vyhrál 4:1. Další nový celek Premier League Reading naopak podlehl West Bromwichi 0:1 a s jediným bodem se propadl na poslední místo tabulky.