Chelsea otočila zápas s Watfordem, United zaváhali s nováčkem

15:41
Fotbalisté Chelsea po dvou zápasech v anglické lize zvítězili. V devátém kole porazili v londýnském derby Watford díky vydařenému závěru 4:2. Watford venku prohrál poprvé v sezoně a přepustil soupeři čtvrté místo v tabulce.Fotbalisté Manchesteru United poprvé v sezoně prohráli. V devátém kole anglické ligy podlehli 1:2 na hřišti nováčka Huddersfieldu, který dokázal slavný klub porazit poprvé od března 1952.

Premier League - Chelsea Watford foto: Reuters

Ve 12. minutě domácí rozehráli rohový kop nakrátko, Hazard našel Pedra, jehož technická střela zpoza vápna se odrazila od tyče do Gomesovy branky. Watford vyrovnal z poslední akce prvního dějství. Po dlouhém autovém vhazování se k odraženému míči dostal Doucouré a tvrdou ranou šajtlí překonal Courtoise. Všechny čtyři střely na branku francouzského záložníka v této sezoně skončily gólem.

Hosté dokonali obrat čtyři minuty po přestávce. Po Bakayokově zaváhání ve středu pole šel Watford do brejku, Richarlison našel ve vápně úplně volného Pereyru a ten s přehledem zakončil. O čtvrt hodiny později však musel argentinský útočník kvůli zranění opustit hřiště.

V 71. minutě se premiérové branky v sezoně Premier League dočkal střídající Batshuayi, který hlavou zužitkoval Pedrův centr. Španělský ofenzivní fotbalista Pedro je nejproduktivnějším hráčem Chelsea v roce 2017, ke 12 gólům přidal devět asistencí.

Rozhodnutí přišlo tři minuty před koncem. Willian nacentroval z pravé strany, stoper hostů Kabasele jen lehce tečoval míč a Azpilicueta se hlavou nemýlil. V nastavení ještě skóroval Batshuayi, který ve třech zápasech proti Watfordu dal čtyři branky.

Manchester United doplatil na individuální chyby. Před prvním gólem ztratil Mata míč, po čemž Mooy rozjel brejk. Inceovu střelu vyrazil De Gea pouze zpět k Mooyovi, který bez problémů dorazil balon do branky. Huddersfield ukončil 431 minut trvající čekání na soutěžní gól.

O pět minut později bylo s United ještě hůř, Lindelöfovo zaváhání v obraně pohotově zužitkoval Depoitre. Manchester po roce inkasoval dvě branky v prvním poločase.

Hosté následně tlačili a vytěžili i kontaktní branku, kterou v 78. minutě vstřelil po Lukakově centru střídající Rashford. Na vyrovnání už ale svěřenci Josého Mourinha nedosáhli a Huddersfield po šesti zápasech dokázal zvítězit.