Chelsea ještě nemá jistou Ligu mistrů. Remizovala s Tottenhamem

22:56
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea s Petrech Čechem v brance remizovali v dohrávce 36. kola anglické ligy s Tottenhamem 2:2 a promarnili možnost definitivně si zajistit přímý postup do Ligy mistrů. Na třetí příčce mají dvě kola před koncem dvoubodový náskok na Arsenal, jejich dnešní soupeř je o další bod zpět pátý.

Fotbalista Chelsea Victor Moses (vlevo) a Gareth Bale z Tottenhamu foto: Reuters

Chelsea dvakrát vedla díky brankám Oscara z 10. a Ramirese z 39. minuty, hosté ale pokaždé dokázali vyrovnat. Nejprve se v 26. minutě prosadil Emmanuel Adebayor a poté deset minut před koncem skóroval Gylfi Sigurdsson.

Tottenham, který na Stamford Bridge nevyhrál od roku 1990, si díky bodu udržel šanci na Ligu mistrů. Na páté příčce, jež zajišťuje účast v Evropské lize, však musí doufat ve ztráty Chelsea a Arsenalu.