Chelsea i překvapení z Watfordu jsou zatím stoprocentní. První body nabral Fulham

19:24
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea porazili 2:1 Newcastle a zůstávají v anglické lize stoprocentní. Watford prožívá historický vstup do sezony, po vítězství 2:1 nad Crystal Palace poprvé v klubové historii vyhrál v Premier League úvodní tři utkání sezony. Fulham získal po výhře 4:2 nad Burnley první body po návratu mezi elitu.

Chelsea si proti urputně bránícímu Newcastlu musela vydřít až v závěru druhého poločasu. foto: Reuters

Chelsea měla po většinu utkání míč ve svém držení, pozorná defenziva Newcastlu ji ale do větších šancí nepouštěla. V úvodním dějství zahrozil po kombinaci s Hazardem Pedro, s nedůrazným zakončením si ale Dúbravka poradil. V největší šanci „Strak“ hlavičkoval těsně vedle branky Rondón.

V 72. minutě trefil Rüdiger dělovkou z 25 metrů jen břevno. „Blues“ tak pomohl k vedoucí brance až Schärův faul na Alonsa z 76. minuty, po němž rozhodčí Tierney nařídil pokutový kop. Ten proměnil při svém prvním startu v základní sestavě v sezoně Hazard, ačkoliv Dúbravka vystihl směr střely. Belgický křídelník se svým 70. ligovým gólem v dresu Chelsea dostal na třetí místo klubových historických statistik za Franka Lamparda (147) a Didiera Drogbu (104).

Marcos Alonso ve vzdušném souboji.
Watford prožívá historický vstup do sezóny.

Newcastle dokázal v 83. minutě odpovědět, když si na Yedlinův centr naskočil střídající Joselu a hlavou překonal Arrizabalagu. O čtyři minuty později si ale Yedlin nešťastně srazil do vlastní sítě Alonsovu střelu a favorit už výhru nepustil.

V prvním poločase londýnského derby mezi Watfordem a Crystal Palace vynikali především oba brankáři, zejména domácí Foster v úvodní čtvrthodině skvěle zakročil při vyložených šancích Bentekeho a McArthura. Jako první nakonec kapituloval gólman hostů Hennessey, kterého v 53. minutě překonal střelou na zadní tyč Pereyra.

Na rozdíl dvou branek zvýšil levý obránce Holebas, jehož centr slabší nohou zapadnul pod břevno překvapeného Hennesseyho. Crystal Palace dokázal už pouze snížit v 78. minutě gólem Zahy, který se stal s 24 brankami nejlepším klubovým střelcem v éře Premier League.

Fulham nasměroval k první výhře už ve čtvrté minutě nádhernou ránou z dálky Seri. O šest minut později vyrovnal Hendrick, ale před pauzou dvakrát v rozmezí tří minut udeřil nejlepší střelec londýnského celku Mitrovič.

Burnley, v jehož nominaci na utkání chyběl český útočník Matěj Vydra, vrátil vzápětí do hry po rohu Tarkowski. V 83. minutě ale pojistil tři body pro Fulham Schürrle, který se prosadil svým desátým střeleckým pokusem v utkání.