Chelsea dominovala ve šlágru s Tottenhamem, Čech opět nepustil gól

20:58
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea porazili v anglické lize na domácím hřišti Tottenham 4:0 a upevnili si vedení v tabulce. Petr Čech vychytal třináctou nulu v sezoně a trenér José Mourinho zůstává již 75 zápasů v roli kouče Chelsea na Stamford Bridge neporažen. Fotbalisté Manchesteru United zdolali West Bromwich na jeho hřišti 3:0 a vůbec poprvé v roce 2014 dokázali zvítězit podruhé za sebou.

Samuel Eto'o z Chelsea slaví gól proti Tottenhamu foto: Reuters

Branky začala Chelsea střílet až ve druhém poločase, kdy se nejprve přesnou střelou k tyči prosadil Samuel Eto'o. A právě Eto'a fauloval o čtyři minuty později v pokutovém území Younes Kaboul, následně byl vyloučen a Eden Hazard z penalty zvýšil na 2:0.

Definitivu pak dal Blues v závěru zápasu během jediné minuty Senegalec Demba Ba, který v obou případech potrestal chyby v obraně hostů. Záložník Frank Lampard oslavil výhrou svůj 400. zápas v Premier League v dresu Chelsea. V počtu startů mu v celé soutěži patří páté místo.

Vydra si proti Manchesteru nezahrál

United šli ve třetím venkovním zápase v řadě do vedení krátce po půlhodině hry, kdy Phil Jones poslal hlavou do sítě centr Robina Van Persieho z přímého kopu. V 65. minutě zvýšil Wayne Rooney, pro kterého to byl šestý gól v posledních pěti vzájemných ligových zápasech.

Skóre uzavřel osm minut před koncem po Rooneyho přihrávce střelou na zadní tyč Danny Welbeck. Domácí hráli bez útočníka Matěje Vydry, byl jen mezi náhradníky.