Chelsea deklasovala Stoke pěti góly, Liverpool otočil duel s Leicesterem

18:15aktualizováno  20:55
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea v 21. kole anglické ligy deklasovali Stoke 5:0 a poskočili na druhé místo neúplné tabulky. Čtvrtý Liverpool rovněž doma otočil utkání s Leicesterem a díky dvěma gólům Mohameda Salaha zvítězil 2:1. V duelu Manchesteru United se Southamptonem branka nepadla.

Chelsea rozhodla zápas za 23 minuty. foto: Reuters

Chelsea zápas prakticky rozhodla už v úvodních 23 minutách, kdy se prosadili Antonio Rüdiger, Danny Drinkwater a Pedro.

Po změně stran triumf londýnského týmu ještě zvýraznili Willian z penalty a střídající Davide Zappacosta. „Blues“ vyhráli čtvrté z posledních pěti kol a počtvrté za sebou neinkasovali.

United už ve 14. minutě přišli o zraněného Romela Lukaka a bez svého nejlepšího střelce toho v ofenzivě moc nevymysleli. V závěru Paul Pogba přece jenom dostal míč do branky hostů, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. Manchesterský tým mohl dopadnout i hůř, kdyby několik dobrých zákroků nepředvedl brankář David de Gea.

Liverpoolu se nepovedl začátek a už od třetí minuty prohrával po zásahu Jamieho Vardyho. Ve druhém poločase si však vzal slovo Salah, který nejprve v 52. minutě srovnal a čtvrt hodiny před koncem dokonal obrat.

Egyptský útočník zaznamenal 17 ligových gólů a ztrácí jednu branku na nejlepšího střelce Harryho Kanea z Tottenhamu. Liverpool protáhl sérii bez porážky na 15 soutěžních duelů.

Swansea v premiéře trenéra Carlose Carvalhala díky dvěma gólům v závěru vyhrála ve Watfordu 2:1 a posunula se na předposlední místo před West Bromwich.

Výsledky 21. kola:

Bournemouth - Everton 2:1 (33. a 89. Fraser - 57. Gueye), Chelsea - Stoke 5:0 (3. Rüdiger, 9. Drinkwater, 23. Pedro, 73. Willian z pen., 88. Zappacosta), Huddersfield - Burnley 0:0, Liverpool - Leicester 2:1 (52. a 76. Salah - 3. Vardy), Newcastle - Brighton 0:0, Watford - Swansea 1:2 (11. Carrillo - 86. Ayew, 90. Narsingh), Manchester United - Southampton 0:0.