13. září 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Chceme si fotbal nejen užívat, říká Horváth

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Viktoria Plzeň na tréninku. (Pavel Horváth). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Viktoria Plzeň na tréninku. (Pavel Horváth). | foto: ČTK

PRAHA Během tiskové konference ukázal, že zvládne pár slovíček v ruštině. Zásadní sdělení ale Pavel Horváth pronesl v rodném jazyce. „Věřím, že zápas s Borisovem dobře dopadne,“ přál si kapitán fotbalistů Plzně.

Jak si první zápas Plzně v Lize mistrů užijete?
Já si fotbal užívám už posledních 18 let, snad to tentokrát nebude jinak. Byla by ale chyba si myslet, že se jen budeme dívat po fanoušcích a soupeři – chceme také bodovat, i když největší tlak z nás spadl, když jsme postoupili přes Pjunik Jerevan z druhého předkola.

Vnímáte, že s každým úspěšným výsledkem roste v plzeňském týmu také napětí?
Napětí je cítit přece i před pohárem v Žirovnici. Prostě před každým zápasem. Potřebujeme ukázat hlavně maximální soustředění, to je pro nás nejdůležitější.


Těší vás, že začínáte s nejpřijatelnějším soupeřem ve skupině?
Naši fanoušci jsou rozumní a umí ohodnotit sílu soupeřů. Viděli jsme BATE na videu a víme, že nemají špatné mužstvo.

Napoví už tento výsledek o tom, kdo nakonec ve skupině skončí třetí?
Ale my přece hrajeme vždycky o první místo, jenom teď to bude trochu těžší. Řídíme se tím, co se říkalo v okresním přeboru: Čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme.

V Edenu hrajete od začátku sezony potřetí. Přijali jste pražský stadion jako domácí prostředí?
Pořád je to náhradní varianta, i když na krásném stadionu. Musíme se tu cítit jako doma. Snad to nedopadne jako minulý týden, kdy na Letné sledovalo nároďák víc Ukrajinců než Čechů.

  • 0Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!