Chce vůbec někdo titul? Po vedoucí Plzni prohrála nečekaně také druhá Slavia

20:14
PRAHA - Fotbalisté Zlína senzačně vyhráli ve 22. ligovém kole na hřišti Slavie 2:1. „Ševci“ vedli od sedmé minuty po trefě Daniela Holzera, ve 28. minutě vyrovnal Milan Škody, který předtím nedal penaltu, ale v druhé minutě nastavení rozhodl Ubong Ekpai.

Zklamaní hráči Slavie po porážce 1:2 od Zlína. foto: ČTK

Zlín zvítězil po šesti kolech a předchozích čtyřech porážkách a připsal si premiérovou ligovou výhru pod trenérem Vlastimilem Petrželou. Díky tomu poskočil na jedenácté místo tabulky. Mistrovská Slavia naopak podruhé za sebou nezvítězila a nevyužila prohry vedoucí Plzně, na kterou dál ztrácí z druhé příčky devět bodů.

Trenér Slavie Trpišovský zamíchal sestavou. Do zahajovací jedenáctky se vrátili uzdravení Sýkora s Mingazovem, ve stoperské dvojice po třízápasové pauze nastoupil Pokorný a Kúdela se posunul na post záložníka.

Slavia Praha - Fastav Zlín 1:2 (1:1)

(22. kolo první fotbalové ligy)

Branky: 28. Škoda - 7. Holzer, 90.+2 Ekpai. Rozhodčí: Hrubeš - Kříž, Myška. ŽK: Ekpai, Matejov, Bartošák, Hnaníček, Džafič, Zlámal (všichni Zlín). Diváci: 13.477.

Slavia: Kolář - Bořil, Jugas, Pokorný, Sýkora (61. Tecl) - Souček, Kúdela - Mingazov (46. Bucha), Hušbauer, Stoch (84. Necid) - Škoda. Trenér: Trpišovský.

Zlín: Zlámal - Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák - Jiráček, Traoré (86. Džafič) - Ekpai, Hronek (69. Hnaníček), Holzer - Vyhnal (74. Vukadinovič). Trenér: Petržela.

Zlín dal v předchozích čtyřech kolech jediný gól, ale dnes už v sedmé minutě šokoval Eden vedoucí brankou. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu sklepl Vyhnal míč do strany Holzerovi a ten nekompromisní střelou pod břevno propálil Koláře. Hostující záložník dal první ligový gól od předloňského listopadu.

Zlín se po vedoucí trefě zatáhl a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy domácí svůj velký tlak promění ve vyrovnání. V 16. minutě k němu měl blízko Škoda, jehož hlavičku zastavila tyč.

Ještě větší šanci dát gól měl reprezentační útočník ve 24. minutě. Bořil napálil ve vápně Gajičovu ruku, rozhodčí Hrubeš bez váhání nařídil penaltu, ale Škodův pokus vystihl brankář Zlámal. Domácí kapitán se dočkal jedenácté trefy v ligové sezoně až ze své třetí šance. Bořilovo dlouhé vhazování v 28. minutě prodloužil Souček a Škoda hlavou vyrovnal.

Bývalý slávistický brankář ve zlínském dresu Zlámal se překonával a v 35. minutě reflexivně vytáhl teč spoluhráče Bači, která mířila do jeho sítě. Minutu před pauzou mohl opět udeřit Zlín, ale Holzerovu rybičku gólman Kolář vyrazil.

Po přestávce byla Slavia dál aktivnější, ale do gólové šance se dostala až v 66. minutě. Po rychlé rozehrávce šel sám na Zlámala střídající Tecl, obloučkem však mířil nad.

Postupně se Pražané stále více trápili. Spasit je mohl deset minut před koncem Škoda, který ale po přízemním centru sám před Zlámalem selhal. Nepovedený výkon pak domácí podtrhli inkasovanou brankou v druhé z pěti nastavených minut. Vukadinovič postupoval od půlky sám na Koláře, vyhnul se mu, přihrál pod sebe a Ekpai střelou k tyči rozhodl. Zlín se tak dočkal první ligové výhry na půdě Slavie.