Čeští inline hokejisté po Německu rozdrtili i Finsko

19:58
PARDUBICE - Čeští inline hokejisté uspěli i ve druhém utkání na domácím mistrovství světa IIHF v Pardubicích a po vysoké výhře nad Finskem 9:2 vedou bez ztráty bodu základní skupinu B. Hattrick si připsal Luděk Brož, po dvou gólech přidali Petr Tenkrát a Jiří Polanský.

Inline hokejisté. foto: ČTK

Češi stejně jako v neděli, kdy porazili Německo 9:1, nabídli divákům v ČEZ Aréně kanonádu. K prvenství ve skupině a nejlepšímu nasazení pro čtvrtfinále stačí svěřencům trenéra Petra Hemského bod z posledního zápasu se Švédskem, který se bude hrát v úterý od 18:00. Pokud Finové porazí v základní hrací době Německo, mohou Češi i prohrát.

Vedení se dočkal český tým ve třetí minutě, kdy Stýčkovu střelu tečoval Besser. Hned za 48 sekund zvýšil dorážkou kapitán Tenkrát. Pak sice Finové snížili díky Markkanenovi v přesilovce, ale na konci první čtvrtiny zvýšil také v početní výhodě Brož.

Další průběh ovládali Češi a v následujících dvou čtvrtinách zvýšili už na šestibrankový rozdíl. Dvakrát se prosadil Polanský, skórovali znovu i Tenkrát a v přesilovce Brož. Ve 40. minutě sice podruhé překonal Handla Markkanen, ale skóre ještě navýšili Vozdecký a svou třetí trefou v utkání Brož.

"Očekávali jsme, že to dnes bude těžké utkání, protože Finové v neděli porazili Švédy. Z toho jsme měli respekt. Chtěli jsme hrát pečlivě a vyvarovat se zbytečných ztrát kotoučů, což se nám podařilo zlepšit i oproti prvnímu utkání a v podstatě výsledek tomu odpovídal," řekl oficiálnímu serveru šampionátu asistent trenéra české reprezentace Jan Procházka.

"Výborně jsme hráli i do obrany. Máme tu tolik zkušených hráčů, takže si myslím, že se z nich vždycky dokáže někdo prosadit," dodal Procházka.

"Říkali jsme si, že pokud ten zápas zvládneme, tak je veliká šance vyhrát skupinu a ve čtvrtek jít do čtvrtfinále v nejvýhodnější pozici," prohlásila jedna z opor Polanský.

MS v inline hokeji IIHF v Pardubicích:

Skupina B: Česká republika - Finsko 9:2 (3:1, 1:0, 3:0, 2:1) Branky a nahrávky: 3. Besser (Strýček), 4. Tenkrát (Kameš), 12. Broš (Demel, K. Rachůnek), 19. Polanský (P. Šebek), 30. Polanský, 31. Tenkrát (Koudelka), 34. Brož (Vozdecký), 43. Vozdecký (Demel), 46. Brož (K. Rachůnek) - 8. Markkanen (Ahosilta, Kauppinen), 40. Markkanen (Kauppinen). Rozhodčí: Kralj (Slovin.), Gleisner (Švéd.). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. Diváci: 2000.

Švédsko - Německo 9:7 (1:1, 4:2, 1:3, 3:1).