Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Čeští hokejisté porazili v přípravě Švýcarsko

19:41
PROSTĚJOV - Ačkoli se zdálo, že čeští hokejisté prohrají i druhý přípravný zápas se Švýcarskem, nakonec se jim pěti góly ve třetí třetině podařilo zápas obrátit a zvítězit 5:3.

ČR - Švýcarsko 5:3. foto: Vladislav GalgonekČTK

Trenér Hadamczik změnil po čtvrteční porážce sestavu, chytal opět brankář Čechmánek. Mimo zůstal Rachůnek, který má drobné zdravotní problémy. Čeští hokejisté měli v úvodu mírnou převahu, zejména díky přesilovým hrám. Největší zmatek před Manzatovou brankou si však Švýcaři zavinili sami chybnou rozehrávkou. Jinak se český tým v početních výhodách trápil stejně jako ve čtvrtek v Olomouci.

Při Kotrlově vyloučení si první vážnější zákrok připsal Čechmánek, se střelou Forstera od modré si ale poradil. Jeho spoluhráči se dnes snažili hrát aktivněji, více bruslili, při vyrovnaném počtu hráčů na ledě však měli často problém s rychlým přechodem středního pásma.

Ve 14. minutě byl vyloučený Gřegořek a soupeř opět potvrdil, že jeho produktivita je na solidní úrovni. První Sprungerovu střelu třinecký gólman ještě s obtížemi vyrazil, ale dorážku, kterou bránící česká čtveřice pouze sledovala, už zlikvidovat nestihl.

Obraz hry se nezměnil ani po první přestávce. Ve 27. minutě mohl vyrovnat Huml, ale udeřili opět hosté. Vracející se Hřebejk nepokryl Lemma, který v pádu usměrnil přihrávku Jeannina do české branky. A blíže k další brance měli znovu Švýcaři. Český tým se sice snažil, střílel dvakrát častěji než soupeř, ale do velkých šancí se nedostával. Svěřenci trenéra Kruegera je totiž před Manzata prakticky nepustili.

Ve 34. minutě se do dobré pozice dostal osamocený Vauclair, nemířil však přesně. V závěru druhé dvacetiminutovky hráli Švýcaři 25 vteřin v pěti proti třem, i díky několika Čechmánkovým zákrokům ale přesilu nevyužili. Následující klasickou převahu už ale ano. Na konci krásné kombinace na jeden dotek byl obránce Blindenbacher.

Domácímu výběru, ve kterém většina hráčů nemá šanci prosadit se do konečné nominace na mistrovství, se ale přece jen podařilo snížit. Dorážející Záhorovský využil menší zaváhání švýcarského gólmana a dočkal se ve druhém startu první reprezentační branky.

A snížení český tým nastartovalo k velkému obratu. V rozmezí 58 vteřin se mu podařilo díky premiérovému gólu Hřebejka a následné Hamrově střele od modré vyrovnat. Tím ale obrat nekončil. Češi dostali výhodu přesilové hry pěti proti třem a na rozdíl od olomouckého utkání ji i využili.

Skóre ve prospěch Česka otočil přesně střílející Zíb. Liberecký obránce poté i uzavřel výsledek, když se prosadil po samostatné akci. Švýcaři ještě reklamovali, že se Zíb prosadil do posunuté branky. Otřesený soupeř se ještě v samotném závěru pokusil zápas zdramatizovat, k čemuž mu pomohly české fauly. Překonat Čechmánka se mu ale už nepodařilo.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...