Čeští hokejbalisté na úvod domácího mistrovství světa smetli Švýcarsko 6:0

21:20
PARDUBICE - Čeští hokejbalisté vstoupili do domácího mistrovství světa v Pardubicích jednoznačnou výhrou nad Švýcarskem 6:0. Rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Dvě branky a jednu asistenci zaznamenal útočník Radim Štěpáník, brankář Lukáš Heczko udržel čisté konto.

MS v hokejbale, ČR - Švýcarsko: zleva slavící Jan Bacovský a Ondřej Benedikt. foto: ČTK

Další zápas ve skupině A2 čeká svěřence trenéra Drahomíra Kadlece v pátek od 19:00 proti Itálii.

Švýcaři odolávali obhájcům bronzu podporovaných více než třemi tisíci diváky v Tipsport areně do deváté minuty. Skóre otevřel po spolupráci Špačka se Štěpáníkem Soukup, který zakončoval do odkryté branky.

MS v hokejbale, ČR vs. Švýcarsko: fanoušci domácích.
MS v hokejbale, ČR vs. Švýcarsko: český hráč Martin Špaček.

Češi stupňovali tlak a za dvě minuty zvýšili. Slanec vyslal do úniku Pospíšila, který překonal gólmana Sidlera střelou na lapačku. Za 85 vteřin už to bylo 3:0, když z pravého kruhu zamířil přesně Štěpáník.

Na přelomu prvního a druhého dějství se Kadlecův výběr ubránil v prvním oslabení při Kubešově trestu. Češi se sice také v přesilovce neprosadili, ale ve 24. minutě už znovu udeřili. Po střele Bílého se trefil z dorážky Kubeš.

V závěru druhé patnáctiminutovky už domácí zužitkovali početní výhodu a po přihrávce Bílého zakončil snadno Benedikt. Když už se zdálo, že se ve třetí třetině skóre nezmění, propálil pět vteřin před koncem Sidlera ještě Štěpáník.

Mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích - muži

Skupina A2: ČR - Švýcarsko 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky: 13. a 45. Štěpaník, 9. Soukup, 11. Pospíšil, 24. Kubeš, 29. Benedikt. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3189.

Skupina A1: Slovensko - Indie 3:1 (3:1, 0:0, 0:0), 20:30 Řecko - Kanada.

Skupina B1: Francie - Velká Británie 4:3 (1:1, 1:1, 2:1).

Skupina B2: Kajmanské ostrovy - Haiti 5:7 (2:3, 3:1, 0:3), 20:30 Arménie - Hongkong.