Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Fotbalisté pod Vrbou opět nevyhráli. Po dvou remízách padli s Rakouskem

22:22
OLOMOUC - Čeští fotbalisté ani ve třetím utkání pod vedením trenéra Pavla Vrby nezvítězili. Po dvou remízách 2:2 s Norskem a Finskem dnes v Olomouci prohráli přípravný duel s Rakouskem 1:2. Češi sice měli převahu, ale prohrávali gólem Sabitzera.

Obránce Procházka v přípravě s Rakouskem. foto: MAFRA - Tomáš Frait

Rozhodující ránu utrpěl takřka čistý výběr české ligy osmnáct minut před koncem. A dost smolně - náhradník Julian Baumgartlinger se dostal k míči před šestnáctkou se štěstím, jeho první střela byla sražená, ale ta druhá už zaplula k tyči.

ON-LINE SLEDUJTE ZDE

Zatímco na první trefu hostů zvládli Češi v prvním poločase odpovědět, druhý gól navzdory své převaze po většinu zápasu nepřidali. S Rakouskem tak prohráli poprvé po osmnácti letech.

Tři minuty před koncem první půle sklepl Hušbauer míč před šestnáctku Hořavovi a ten se na stadionu, který mu býval před přestupem do Plzně domovem, krásně předvedl - z kroku vystřelil přesně do horního růžku!

Čeští reprezentanti tak zareagovali na gól, který dostali ve 34. minutě. Rakušané si rychle vyměnili míč a Arnautovič ho předložil pár metrů před bránu útočníkovi Marcelu Sabitzerovi, jenž poslal míč za záda brankáře Marka Štěcha.

Český brankář Marek Štěch se raduje z vyrovnávacího gólu proti Rakousku.

Český reprezentant Matěj Vydra z (vlevo) a brankář Robert Almer z Rakouska.

Čerstvá posila Sparty si připsala vůbec první reprezentační start, a hned v základní sestavě. Kromě něj poslal kouč Vrba na hřiště dalších šest opor letenského klubu, dále tři hráče Plzně a jen jednoho krajánka - útočníka Matěje Vydru.

Jeden z Plzeňských - levý obránce David Limberský - nasadil poprvé v národním týmu kapitánskou pásku. A tým si pod jeho "velením" vedl celkem dobře, měl převahu v držení míče i střelbě.

Jenže zápas ubíhal dlouho bez větší šance. Až po 24 minutách si Sabitzer zpracoval ve vápně těžký centr, obhodil si balón kolem Procházky a s jeho tečí poslal míč k tyči, u níž se blýskl pěkným zákrokem Štěch.

Jeho protějšek Robert Almer naopak nepůsobil jistým dojmem. Důkazem byla nepříliš razantní střela Limberského slabší pravačkou, s níž měl rakouský gólman nečekané potíže. Ty mu předtím nadělal nepřesnou malou domů také stoper Pogatetz.

Česká reprezentace se připravuje na zářijový začátek kvalifikace o mistrovství Evropy. Jako první ji čeká Nizozemsko, ještě předtím však sehraje ještě jeden přípravný duel - se Spojenými státy.

Přípravné fotbalové utkání v Olomouci:

• Česko - Rakousko 1:2 (1:1) Branky: 42. Hořava - 34. Sabitzer, 72. Baumgartlinger. Rozhodčí: Van Boekel - Boonman, Van de Ven (všichni Niz.). Diváci: 10.653.

Sestava Česka: Štěch - Kadeřábek, Procházka, Holek, Limberský (73. Fleišman) - Vácha, Hořava (46. Kolář) - Dočkal (63. Petržela), Hušbauer (88. Hejda), Krejčí (73. Kopic) - Vydra (73. Tecl). Trenér: Vrba.