Český záložník Jankto skóroval proti Interu, na body to ale Udine nestačilo

14:30
udine - Ani druhý gól záložníka Jakuba Jankta v italské lize nepomohl fotbalistům Udine k vítězství. Český reprezentant do 21 let se prosadil v nedělním utkání 19. kola proti Interu Milán, hosté ale dvěma góly Ivana Perišiče otočili skóre a vyhráli 2:1.

Gól Jakuba Jankta Udine k bodům proti Interu nepomohl. foto: Reuters

Jankto nastoupil k dvanáctému zápasu v sezoně a střelecky se prosadil v 17. minutě. Perišič ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal a v samotném závěru rozhodl o vítězství Interu, takže ani tentokrát gól českého záložníka nestačil k výhře.

Na podzim Jankto proti Juventusu rovněž otevřel skóre, ale Udine s obhájcem titulu prohrálo 1:2.

Inter, který inkasoval po třech zápasech s čistým kontem, si připsal čtvrté vítězství za sebou. Udine naopak po čtyřech zápasech bez porážky (3 výhry, 1 remíza) nebodovalo.

Druhý celek tabulky AS Řím vyhrál na hřišti FC Janov 1:0 díky vlastní brance Izza a snížil tak náskok vedoucího Juventusu na jediný bod, „Stará dáma“ má však večerní duel s Boloňou k dobru.

Stejně těsné vítězství si připsalo i Lazio, které proti o záchranu bojujícímu Crotone nedalo v prvním poločase penaltu a tři body mu zajistil až v 90. minutě Immobile.

Výsledky 19. kola:

Udine - Inter Milán 1:2 (17. Jankto - 45.+2 a 87. Perišič),
Chievo - Bergamo 1:4 (62. Pellissier - 4. a 23. A. Gómez, 42. Conti, 69. Freuler),
FC Janov - AS Řím 0:1 (36. vlastní Izzo),
Lazio Řím - Crotone 1:0 (90. Immobile),
Sassuolo - FC Turín 0:0,
18:00 AC Milán - Cagliari, 20:45 Juventus Turín - Boloňa, Pescara - Fiorentina odloženo.