Český souboj v anglické lize zvládlo vítězně Vydrovo Burnley, West Ham se drží čtyři body od záchrany

Tomáš Souček zakončuje v utkání proti Burnley. foto: Reuters

Londýn - Český souboj v 34. kole anglické ligy vyzněl pro Burnley Matěje Vydry, které porazilo domácí West Ham s Tomášem Součkem 1:0. Oba čeští fotbalisté nastoupili v základní sestavě, Vydra odehrál 58 minut, než ho vystřídal Chris Wood. Manchester City deklasoval Newcastle 5:0, gólem a dvěma asistencemi se na jasném triumfu podílel David Silva.
  21:18aktualizováno  23:32

Souček mohl po půlhodině hry otevřít skóre, jeho akrobatický volej ale výborným zákrokem zneškodnil brankář Nick Pope. A tak šli do vedení hosté, v 38. minutě se prosadil ze vzduchu Jay Rodriguez. „Kladiváři“ neudrželi čisté konto ani ve čtrnáctém utkání v řadě.

Vzápětí mohl srovnat Michail Antonio, trefil ale jen tyč. Svěřenci trenéra Davida Moyese nenavázali na předchozí vydařené zápasy a Burnley podlehli i podruhé v sezoně.

West Ham má na sestupové pásmo nadále náskok čtyř bodů, Bournemouth i Aston Villa ale mají zápas k dobru. Burnley je deváté, dva body za sedmým Sheffieldem, který v souboji dvou pohárových aspirantů udolal díky gólu Johna Egana ze třetí minuty nastavení 1:0 Wolverhampton.

Manchester City navázal proti Newcastlu na nedávné vítězství v Anglickém poháru nad stejným soupeřem. O góly se postarali čtyři různí střelci, vlastní branku si dal Federico Fernández. Trefil se také Rijád Mahriz a stal se pátým hráčem „Citizens“ v sezoně, který nastřílel deset ligových branek. To se naposledy podařilo fotbalistům Evertonu v ročníku 1984/85.

City mají náskok devíti bodů na třetí Chelsea a jistotu druhé příčky mohou mít už po sobotním programu 35. kola. Newcastle prohrál po šesti ligových zápasech a propadl se na 13. místo.