Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

7:34aktualizováno  10:31
CHICAGO - Obránce Michal Rozsíval přispěl v pondělním utkání NHL dvěma asistencemi k výhře Chicaga nad Edmontonem 3:2 v prodloužení. Blackhawks tak znovu vylepšili nový rekord ligy, když bodovali i v devatenáctém utkání od začátku sezony.

Derick Brassard za Columbus Blue Jackets a Michal Rozsíval za Chicago Blackhawks foto: ČTK

Domácí hokejisté v zápase dvakrát prohrávali. Podruhé se o vyrovnání postaral na začátku třetí třetiny Viktor Stalberg, který po Rozsívalově nahození z nulového úhlu protlačil puk za brankovou čáru. Rozsíval stál i na začátku rozhodující akce v prodloužení, na jejímž konci Marián Hossa natřikrát dorazil kotouč za záda brankáře Nikolaje Chabibulina.

"Kdyby nám někdo řekl na začátku sezony, že neprohrajeme devatenáct zápasů v základní hrací době, klepal bych si na čelo, že se zbláznil. Neměli jsme moc času se sehrát, ale teď nám to připadá, že se 24 hodin denně staráme jen o hokej a to nás baví," řekl útočník Patrick Sharp.

O rekordu se prý ale v kabině příliš nebaví. "Já osobně nad tím nijak nepřemýšlím. Ale na druhou stranu je pravda, že teď nechceme prohrát. Chceme pokračovat na vítězné vlně. Když jsme dnes po dvou třetinách prohrávali, byli jsme z toho skleslí. Nikdo si neříkal, že se nic nestane, když jednou prohrajeme. Chtěli jsme to otočit a zápas vyhrát a jsme rádi, že se nám to povedlo," konstatoval Sharp.

Gólem a asistencí potvrdil skvělou formu Jakub Voráček

Gólem a asistencí potvrdil skvělou formu Jakub Voráček, Philadelphia ale podlehla Torontu 2:4. Český útočník bodoval už v šesti utkáních za sebou, v nichž zaznamenal 14 bodů za 5 gólů a 9 asistencí. Flyers od první třetiny dotahovali ztrátu, ale nikdy se jim to nepovedlo.

Voráček svým osmým gólem v sezoně v 52. minutě snížil v přesilové hře na 2:3, ale při power play třináct sekund před závěrečnou sirénou pečetil výhru Maple Leafs trefou do prázdné branky Jay McClement. Toronto napravilo zaváhání z předchozího duelu, v němž prohrálo v Ottawě gólem 24 sekund před koncem třetí třetiny. "Bylo to trošku o tom překonat strach z toho, že se bude opakovat něco podobného. Musím hráče pochválit, že to zvládli," řekl trenér Randy Carlyle.

Philadelphia znovu doplatila na nepovedený začátek utkání. Ve čtvrtém zápase v řadě a celkově ve dvanáctém z dvaceti inkasovala první gól. "Před zápasem jsme se o tom bavili, pak znovu asi po pěti minutách hry, kdy jsme nepředvedli vůbec nic. Žádný tým v této lize není tak dobrý, aby si mohl dovolit hrát jenom padesát nebo pětapadesát minut. Mluvíme o tom pořád a musí se to rychle změnit. Nemůžeme pořád prohrávat 0:2 a očekávat, že vyhrajeme," zlobil se útočník Scott Hartnell.

Bodově naprázdno vyšel Jaromír Jágr, Dallas prohrál

Bodově naprázdno vyšel Jaromír Jágr, jehož Dallas ztratil v utkání s Nashvillem vedení 4:2 a prohrál 4:5 v prodloužení. Na třetí gól Predators přihrál ve 34. minutě český útočník Martin Erat. Stars se povedla jenom druhá třetina. Nejprve ve 22. minutě dvěma trefami v rozmezí 25 sekund otočili skóre z 0:1 na 2:1. Poté, co domácí snížili, přišly další dva slepené góly během necelých dvou minut.¨Jenže od poloviny zápasu už se trefovali jenom Predators. Hrdinou večera se stal švýcarský mladíček Roman Josi, který vstřelil dva góly včetně vítězného v první minutě prodloužení a na další dva přihrál.

"Kdy jsem naposledy zaznamenal čtyři body za zápas? V profesionální kariéře ještě nikdy, maximálně tak někdy v juniorech. Je to skvělý pocit, když se vám něco takového povede," radoval se Josi, jenž hraje v NHL druhou sezonu. Na nepovedený začátek sezony už dávno zapomněli obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles, kteří porazili 5:2 Anaheim a připsali si čtvrtou výhru v řadě. V tabulce Západní konference poskočili do elitní osmičky zaručující účast v play off.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Toronto 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 38. Hartnell (Voráček), 52. Voráček - 18. Kessel, 36. Kuljomin, 48. Grabovskij, 60. McClement. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19.645.

Ottawa - Montreal 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. Dziurzynski, rozh. nájezd Regin - 40. Markov. Střely na branku: 24:45. Diváci: 19.218.

Chicago - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 6. P. Kane, 43. Stalberg (Rozsíval), 62. Hossa (Rozsíval) - 5. Petry, 35. Jakupov. Střely na branku: 34:19. Diváci: 21.127.

Nashville - Dallas 5:4 v prodl. (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0)
Branky: 24. a 61. Josi, 14. C. Smith, 34. Hornqvist (Erat), 49. Fisher - 22. Fraser, 22. R. Smith, 28. Fiddler, 30. Eriksson. Střely na branku: 31:24. Diváci: 17.113.

Los Angeles - Anaheim 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Branky: 24. Penner, 38. Brown, 45. Vojnov, 47. Muzzin, 60. J. Carter - 21. Cogliano, 26. S. Koivu. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.118.

1. Vancouver 18 10 4 4 52:48 24
2. Minnesota 17 8 2 7 37:42 18
3. Edmonton 18 7 4 7 42:49 18
4. Calgary 17 7 3 7 48:59 17
5. Colorado 17 7 2 8 42:51 16