Jiráček Hamburku nepomohl: Za vyloučení se omlouvám

10:12aktualizováno  17:03
FRANKFURT - Fotbalový reprezentant Petr Jiráček dostal ve svém druhém zápase za Hamburk červenou kartu. Jeho tým s náhradním brankářem Jaroslavem Drobným na lavičce prohrál 2:3 ve Frankfurtu a nebodoval ani ve třetím zápase německé ligy. "Omlouvám se všem," kál se pak na sociální síti Twitter český záložník.

Petr Jiráček inkasuje červenou kartu foto: Reuters

Domácí nováček naopak zůstal stoprocentně úspěšný. Šestadvacetiletý záložník Jiráček, který do HSV přestoupil na konci srpna z Wolfsburgu, si vybral slabší chvilku v nastavení prvního poločasu. Krátce po snižujícím gólu Hamburku na 1:2 fauloval tvrdým skluzem Brazilce Andersona blízko pokutového území soupeře a poprvé v kariéře byl v prvoligové soutěži vyloučen. Od disciplinární komise německého svazu pak dostal trest na dvě utkání

"Na červenou to ale nebylo," hájil se Jiráček na Twitteru. Bezprostřední naštvaná reakce kouče Thorstena Finka, jehož trenérská pozice je zápas od zápasu ohroženější, dávala hráči za pravdu. Frankfurtu se povedl už nástup do utkání a v úvodní dvacetiminutovce se prosadili do nekoncentrované obrany hostů Japonec Takaši Inui a Kanaďan Olivier Occéan. Kontaktní zásah zaznamenal z rohu Heiko Westermann.

Krátce po přestávce vrátil domácím dvoubrankové vedení Stefan Aigner, ale Korejec Son Hung-min v 63. minutě znovu snížil. Podruhé v zápase vymyslel gólovou přihrávku nizozemský navrátilec Rafael van der Vaart, který se svými spoluhráči už těsnou ztrátu nedotáhl. "Na začátku jsme zaspali, to se nesmí stávat," zlobil se hvězdný záložník Van der Vaart, jenž už v Hamburku působil v letech 2005 až 2008 a stal se miláčkem fanoušků.

Nevyhrály ani týmy Gebre Selassieho, Kadlece a Pekharta

O sobotním vítězství Dortmundu nad Leverkusenem 3:0 rozhodli mezi 29. a 39. minutou stoper Hummels po rohovém kopu a záložník Blaszczykowski po křížné přihrávce Piszczeka. Poslední branku dal hlavičkou po standardní situaci útočník Lewandowski. Obránce Bayeru Michal Kadlec opustil hřiště už o poločase a přišel o možnost prodloužit sérii českých střelců do sítě Dortmundu.

Brankáře Weidenfellera totiž zatím překonali jen reprezentanti Theodor Gebre
Selassie z Brém a Tomáš Pekhart z Norimberku. Norimberk vedl na hřišti Mönchengladbachu ve 25. minutě po brankách Simonse a Kloseho 2:0, ale o náskok přišel kvůli trefám letních posil soupeře De Jonga a Xhaky. V 55. minutě přece jen rozhodl o vítězství hostů 3:2 Japonec Kijotake, který připravil obě předchozí branky svého týmu. Útočník Pekhart odehrál za vítěze úvodních 60 minut, ale neskóroval.

Stejný průběh měl i duel Hannoveru s Brémami, v jejichž dresu strávil celý zápas na hřišti Gebre Selassie. Werder sice dokázal odpovědět dvěma góly na rychlé vedení soupeře 2:0, avšak svou druhou brankou v zápasu rozhodl ve druhé minutě nastavení o výhře Hannoveru Huszti.

Freiburg - Hoffenheim 5:3 (17. Guédé, 27. Kruse, 68. Diagne, 83. Makiadi, 87. Freis - 2. Delpierre, 57. Vukčevič, 76. Usami)

Eintracht Frankfurt - Hamburk 3:2 (13. Inui, 18. Occéan, 52. Aigner - 45. Westermann, 63. Son Hung-min).

Bayern Mnichov - Mohuč 3:1 (2. Mandžukič, 13. Schweinsteiger, 90.+1 Kroos - 59. Szalai z pen.)

Dortmund - Leverkusen 3:0 (29. Hummels, 39. Blaszczykowski, 78. Lewandowski)

Hannover - Brémy 3:2 (7. a 90.+2 Huszti, 10. Andreasen - 26. Hunt z pen., 74. De Bruyne)

Mönchengladbach - Norimberk 2:3 (45. De Jong, 53. Xhaka - 17. Klose, 25. Simons, 55. Kijotake)

Stuttgart - Düsseldorf 0:0

Fürth - Schalke 0:2 (48. Draxler, 88. Holtby)