24. března 2010 21:05, aktualizováno  21:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Český dráhový cyklista Milan Kadlec vybojoval na MS bronz

Dráhová cyklistika - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dráhová cyklistika - ilustrační foto. | foto: ČTK

KODAŇ Český dráhový cyklista Milan Kadlec vybojoval na mistrovství světa v Dánsku bronzovou medaili v bodovacím závodě na 40 km. Suverénně vyhrál Australan Cameron Meyer, který nasbíral 70 bodů. Druhý byl Nizozemec Peter Schep s 33 body. Kadlec si připsal 27 bodů.

Kadlec odjížděl na šampionát jako největší česká naděje na medaili. Na úspěch si zadělal zhruba v polovině závodu, kdy vyprovokoval sólové úniky a získával postupně důležité body.

V závěru však hrozilo, že mu po pátém, šestém a desátém místě z předchozích šampionátů medaile znovu unikne. Výrazně na něj totiž dotíral Brit Newton, který se v závěrečném kole mohl probojovat na třetí místo. Nakonec však ve spurtu získal jen bod a zůstal mimo stupně vítězů.