Kreuziger vzdal poslední etapu závodu Kolem Polska

21:22
KRAKOV (Polsko) - Olympionik Roman Kreuziger vzdal poslední etapu cyklistického závodu Kolem Polska, kterou poznamenal hustý déšť. Po 40 kilometrech slezl z kola, protože necelé dva týdny před londýnským závodem nechtěl riskovat nachlazení nebo zranění.

Český cyklista Roman Kreuziger foto: ČTK

Druhý český účastník, bývalý mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar a vítěz čtvrteční třetí etapy, dojel dnes v hlavním poli ve stejném čase jako vítězný Němec John Degenkolb a celkově obsadil 33. místo.

Prvenství udržel Ital Moreno Moser z týmu Liquigas, který také dojel po závěrečných 131 kilometrech do Krakova v hlavním balíku. Kreuziger měl před poslední etapou na 66. místě celkové klasifikace ztrátu téměř 21 minut, ale byl druhý v hodnocení vrchařů. Závod pro něj splnil směrem k olympiádě účel.

Kreuziger: Byla to příprava a splnila účel

"Po dlouhé době jsem absolvoval závod, v němž jsem nejel na pořadí a mohl jsem si to zrežírovat podle svých potřeb. Celkově jsem Polsko pojal jako trénink k olympiádě, respektive jako závod na rozjetí po pauze. A po této stránce to splnilo účel," uvedl na svém webu Kreuziger.

Úroveň závodu byla vysoká, protože spolu s ním se na olympiádu chystala v Polsku i řada dalších jezdců, kteří také chybějí na Tour de France. "Každý den se jezdilo hodně svižně a já dobře potrénoval. V nedělní etapě jsme jeli v pěti v úniku od 6. do 180. kilometru, sjeli nás až deset kiláků před cílem," dodal jezdec Astany.

Po návratu domů z etapového podniku kategorie WorldTour absolvuje na Šumavě a v Krušných horách závěrečnou přípravu na londýnské hry. Olympijský závod ho čeká hned na úvod 28. července.

Výsledky závodu Kolem Polska

Závěrečná 7. etapa (131,4 km): 1. Degenkolb (Něm./Argos) 2:50:32, 2. Hayman (Austr./Sky), 3. Swift (Brit./Sky), 4. Guarnieri (It./Astana), 5. Van der Sande (Belg./Lotto), 6. Bos (Niz./Rabobank), ...49. ŠTYBAR (Omega Pharma Quick-Step) všichni stejný čas, Kreuziger (Astana) nedokončil.

Konečné pořadí: 1. Moser (It./Liquigas) 30:15:49, 2. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma Quick-Step) -5, 3. Henao (Kol./Sky) -16, 4. Kolobněv (Rus./Kaťuša) -25, 5. Gerdemann (Něm./RadioShack) -28, 6. Nocentini (It./AG2R) -29, ...33. ŠTYBAR -5:06.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...